„Je mi 50 let a měním si jméno. Lidé jsou tak oškliví,“ píše žena. Neustále schytává posměšné přezdívky

Žena si ve svých padesáti letech změnila jméno, kvůli kterému snášela posměšky ostatních. Lidé jsou podle ní oškliví a neumějí se chovat.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Člověka by nenapadlo, jak moc mohou lidé trpět kvůli svému jménu. To si bohužel nikdo sám vybrat nemůže, volba je výhradně na rodičích, a tak se musí s jejich výběrem smířit. V dnešní době lze naštěstí mnohé změnit, a to včetně rodného jména. Pokud je s ním tedy kdokoli z jakéhokoli důvodu nespokojen, stačí zajít na příslušné místo a nechat se tam přejmenovat. A právě to udělala čtenářka, která se v dopise zaslaném do redakce svěřuje s tím, jak zlí dokáží ostatní lidé být.

Jméno Poděša ji trápilo po celý život

Padesátiletá Poděša Martínková si kvůli svému jménu zažila již mnoho ošklivého. V dětství se našlo pár jedinců, kteří si z ní utahovali, ale nebylo to nic, co by ji až tak moc trápilo. Maminka jí vždy říkala, že je výjimečná holčička s naprosto zajímavým a krásný jménem, za které se rozhodně nemusí stydět. Dívka jí věřila a z těch pár posměšků si nic nedělala. Avšak postupem času se chování ostatních zhoršovalo.

Na střední škole jí už spolužáci začali dávat různé přezdívky, které komolily její křestní jméno. Přestože již byla v tu dobu paní Martínková rozumnější, začala tyto posměšky hůře snášet. Víc a víc se do sebe uzavírala a stranila se společnosti, až se z ní stal velký introvert. „Nechtěla jsem poslouchat, že jsem děsná Poděsa a podobná slovní spojení,“ vzpomíná s nechutí na své mladí autorka dopisu.

Nyní si konečně za podpory muže a dětí jméno změnila

Když poznala svého budoucího manžela, byla ráda, že si konečně s někým rozumí. Byl to velmi inteligentní a rozumný muž, o několik let starší, se kterým toho měli mnoho společného. Když se mu paní Martínková představila, mírně se pousmál, a řekl jí, že pokud bude stejně zajímavá a zvláštní jako její jméno, bude velmi šťastný, že ji potkal. A tak se mezi nimi zrodila láska, která trvá dodnes. Právě její manžel je jí velkou oporou, ale i přesto se nedokáže smířit s tím, jak jsou lidé oškliví.

Ačkoli je jí už padesát let, nedávno se konečně odhodlala změnit své jméno. Podpořili ji v tom jak manžel, tak i jejich děti, kterým se rozhodla dát krásná česká a obyčejná jména, aby netrpěli jako ona. Neustále poslouchat posměšky a to, jak jí ostatní říkají Poděso, Poděse, Děsivá ženo, ji už přestalo bavit. Nyní je z ní paní Petra a je přesvědčena o tom, že se jí s tímto jménem bude žít mnohem lépe.

Co říkáte na její původní jméno?

Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Zobrazit další články