„Čekám třetí dítě a odmítám navštívit doktora,“ svěřila se žena, která je pro „přirozený porod“ bez lékařské péče

V dnešní době se objevuje stále více matek, které v těhotenství odmítají jakoukoli lékařskou péči. Jsou to zastánkyně tzv. „přirozeného porodu“.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

To, jakou si zvolíme lékařskou péči, je rozhodnutím každého z nás. Někteří lidé spoléhají pouze na vystudované odborníky, kterým zcela věří, a svěří jim tak do rukou svůj život. Jiní zase lékařům nevěří, a tak o své zdraví pečují sami. V případě, že žena otěhotní, zodpovídá již nejen za sebe, ale i za své nenarozené dítě. Kvůli obavám spojeným s možnými genetickými nemocemi proto těhotné ženy chodí často na ultrazvukové kontroly. To však není případ Američanky, která zcela lékařskou péči odmítá.

Kontroverzní matka odmítá lékařskou péči

Kaytlyn Griem je třiadvacetiletá maminka dvou dětí a třetího na cestě. Přestože je těhotná, odmítá jakoukoli lékařskou péči. Nechce žádné ultrazvukové vyšetření ani porod za přítomnosti doktorů. Navíc tvrdí, že pro ženy je ve skutečnosti mnohem bezpečnější rodit doma než v nemocnici. Tato žena je obhájkyně tzv. „přirozených porodů“ a je to typická „bio matka“. Během současného těhotenství odmítla podstoupit krevní testy a celkovou prenatální péči.

Je si jistá, že ženské tělo je úžasné, a pokud jej člověk ponechá v nerušeném a pohodlném prostředí, udělá přesně to, k čemu bylo stvořeno: a to porodit. Její aktivita na sociálních sítích již přilákala více než 400 miliónů zhlédnutí, přičemž nespočet neortodoxních maminek s ní sdílí své příběhy a zážitky z těhotenství. V USA je totiž „přirozený porod“ klinicky označován jako neasistovaný porod. Přestože je v každém státě legální, odborníci jej nedoporučují, protože při něm mohou nastat různé neočekávané komplikace.

Ultrazvuk je zbytečný a může poškodit plod

Kaytlyn vysvětlila, že při porodu svého prvního dítěte s pomocí porodní asistentky nebylo vše tak, jak si představovala. Zničilo to její vysněný domácí porod, a proto dále volila cestu „přirozeného porodu“. Dle ní je to to nejnormálnější, co může žena udělat. Protože není normální to, že někdo zasahuje do tohoto procesu, obzvláště někdo, kdo by ji měl podporovat. Zdravotník jí totiž neumožnil fyziologický porod, který si přála a zasloužila si ho.

domácí porod iZdroj fotografie: iStock

Je také zcela proti ultrazvukovým vyšetřením, protože podle ní teplo produkované sonografickým přístrojem může poškodit dítě. Navíc mohou být údaje chybné, a lékař tak poté poskytne nepravdivé informace, takže je ultrazvuk ve většině případů stejně zbytečný. Je totiž známo mnoho případu, kdy doktoři diagnostikovali postižení plodu, i když to ve skutečnosti nebyla pravda.

Konzumace konopí je výživná

Tato kontroverzní matka navíc jí vysoce veganskou stravu, která zahrnuje i konzumaci konopí. Tento způsob stravování má dle ní být výživný jak pro matku, tak i pro dítě. Dokonce se rozhodla naučit ostatní ženy, jak mají rodit děti samy doma a nevěřit vládě ani lékařům. Dále je přesvědčená, že 99 procent běžně konzumovaného normálního jídla člověka otravuje a ničí lidské tělo.

ultrazvuk v těhotenství iZdroj fotografie: Depositphotos

Jako odezvu na Kaytlyniny příspěvky na sociálních sítích uvedla Americká vysoká škola porodníků a gynekologů, že dle nich jsou nemocnice a akreditovaná porodní centra nejbezpečnějším prostředím pro porod. A pokud přesto někdo trvá na domácím porodu, měl by mít přístup k bezpečnému a včasnému převozu do okolních nemocnic v případě jakýchkoli komplikací. Navíc by měl být vyškolen v resuscitaci novorozence.

Co říkáte na ženino rozhodnutí?

Zdroj: NYPost
Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Zobrazit další články