Ve věku 84 let zemřel všemi oblíbený filmový producent. V okamžiku své smrti byl obklopený milovanou rodinou, umíral pokojně

Na kontě má přes 50 Oscarů a trháky jako Hvězdné války. V úctyhodném věku zesnul hollywoodský filmový producent, který dobyl svět filmu.

rakev do auta i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Oscarový filmový producent zemřel pokojně doma obklopený svojí milující rodinou 2. března 2022. Jeho vliv na filmy a filmovou tvorbu však bude žít i v jeho nepřítomnosti. Producent Alan Ladd Jr. zemřel ve věku 84 let a na sociálních sítích tuto smutnou zprávu zveřejnila jeho dcera Amanda Ladd-Jones. „Slovy nejde vyjádřit, jak moc bude chybět,“ dodala ve svém smutném příspěvku.

Vyjádřil se i jeho bratr

Zprávu o smrti slavného producenta na svém profilu na sociální síti zveřejnil také jeho bratr David Ladd. „Můj bratr, můj přítel, můj hrdina, který vždy stál po mém boku. Zase spolu budeme stát na druhé straně! Miluji tě, Alane,“ napsal emotivní vzkaz. Jak již bylo zmíněno, Ladd získal Oscara za produkci skotského eposu Mela Gibsona Statečné srdce. Produkoval také několik dalších úspěšných projektů včetně Sbohem, baby nebo filmů Muž se železnou maskou, Nedokončený život či Policejní akademie.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ladd vyrostl obklopený hollywoodskou rodinou. Narodil se v Los Angeles a byl synem legendy filmu Alana Ladda Sr. Svou kariéru začal jako talentový agend ve společnosti Creative Management Associates v roce 1963. Posouval kariéru takových legend, jako jsou Judy Garland, Warren Beatty nebo Robert Redford. Roku 1969 se Ladd přestěhoval do Londýna a pustil se do filmové produkce. Pracoval na devíti filmech v rozmezí pouhých čtyř let.

Jaký byl jeho život

V roce 1976 byl Alan Ladd jmenovaný prezidentem studia 20th Century Fox. V roce 1985 Ladd nastoupil do MGM Studios, kde produkoval komedii Ryba jménem Wanda, romantický film Pod vlivem úplňku nebo film Thelma a Louise. Byl to právě Alan Ladd, kdo dal Georgi Lucasovi zelenou k jeho vesmírnému dobrodružství Star Wars: Epizoda IV – Nová naděje. Celkově jeho filmy získaly úctyhodných 150 nominací a přes 50 Oscarů. V roce 2017 o něm vznikl dokument, který natočila jeho dcera.

Po Laddovi zůstaly tři děti – Ladd-Jones a její sestry Kelliann a Tracy Ladd. Původně měl Ladd čtyři dcery. Chelsea Ladd však zemřela v březnu 2021 ve věku 34 let. Také ona údajně odešla z tohoto světa pokojně a ve spánku. Dcera Cindry a Alana byla bystrá a skvělá spisovatelka. Mnoho let však bojovala s depresemi a chtěla překonat temnotu. V době své smrti byla v procesu organizování nového clearingového centra, kam se mohli duševně nemocní obracet.

Na který film Alana Ladda vzpomínáte nejraději?

Zdroj: Express

Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Autor článku

Lucie Mašínová

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Vyšší pohodlí a zvýšení produktivity práce s držákem monitoru NB G45
Události247.cz
Události247.cz
Ušetřit na jahodách se dá samosběrem: Úspora je oproti prodeji v obchodech i několikanásobná
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Kancelářský držák monitoru s vynikající ergonomií NB G45
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů