Vnučka sedící u smrtelné postele dědečka málem spadne ze židle, když se otevřou dveře. Přes valící se slzy nemůže uvěřit, co se děje

Nic na světě není tak cenné jako láska a přátelství. Jejich moc na vlastní kůži poznali vnučka s dědečkem, kterému přátelé pomohli vstát ze smrtelné postele.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Dívka doprovázela dědečka každou sobotu do sanatoria a rozdávala radost tamějším obyvatelům. S mnoha nemocnými se sblížila a navázala přátelské vztahy. Netušila, jak moc jí pomohou v těžkém období dědečkovy nemoci. Když už to vypadalo, že o svého milovaného dědečka přijde, stal se zázrak. V ten moment pochopila, co jí chtěl dědeček sdělit, když říkával: „Kdo navštěvuje nemocného, dodává mu životní sílu.“

Zajímavé příběhy za zdmi sanatoria

V sanatoriu se dívka setkala s mnoha zajímavými osobnostmi. Se ženou, které říkali Šéfkuchařka, protože neustále mluvila o tom, jak slavnou kuchařkou je v Rusku. S pánem, který měl přezdívku Joker, jelikož rád vyprávěl vtipy a ještě raději se jim smál. Se Zpěvákem, jehož krásný hlas vyplňoval jinak smutný prostor, nebo třeba s Tichým mužem, jenž získal přezdívku kvůli své nemluvnosti. Ti všichni tvořili navzdory nemocem skvělou partu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jednoho dne se dědečkova nemoc zhoršila a byl hospitalizován. Dívka se rozhodla, že ani tentokrát návštěvu sanatoria nevynechá, ač bude muset jít sama. Všichni byli moc rádi, že ji vidí, ale všimli si, že něco není v pořádku. Dívka se jim svěřila, že má strach o dědečka, který je na tom velmi špatně. Přátelé se ji snažili rozveselit. Šéfkuchařka uvařila slepičí vývar, Joker vyprávěl nejnovější vtipy a Zpěvák zazpíval. Dokonce i recepční dívce poděkovala za návštěvu a popřála brzké uzdravení dědečkovi.

Perné chvíle v nemocnici

I o pár dní později byl dědeček stále v nemocnici. Nic nejedl, nemohl sedět a sotva mluvil. Dívka seděla v rohu místnosti a potají plakala. Najednou se otevřely dveře a sestra oznámila: „Máte návštěvu.“ Dívka vzhlédla a spatřila Jokera, Zpěváka, Kuchařku a další členy party. Kuchařka přinesla polévku, Joker se snažil ostatní rozesmát a Tichý muž se je usmíval a přikyvoval. Nakonec se všichni se slovy, že se brzy vrátí, rozloučili.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Tu noc se dědeček zase pořádně najedl. Brzy byl schopen se posadit a za nějakou dobu i chodit. Každým dnem se jeho stav zlepšoval. Přítomnost přátel mu dodala sil a odhodlání bojovat o život. Když se plně zotavil, začali každou sobotu, opět společně, navštěvovat své věrné přátele v pečovatelském domě. A dodávají sílu zase oni jim.

Zdroj: Transparency

Diskuze Vstoupit do diskuze
84 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Vzala roli balicího papíru a začala ho lepit na podlahu v pokoji jejího syna. Maminka na mateřské tak ušetřila nejmíň 10 tisíc
Události247.cz
Události247.cz
Drahota nedopadá na každého: Politici si zase přidávají platy. Zaplatí jim je už tradičně daňoví poplatníci
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Slavná bramborová dieta, ze které šílí celý svět. Už za 3 dny jsou vidět výsledky, její princip je snadný
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Rusko používá rojící se munici Shahed 136. Navzdory nízkým nákladům je sebevražedný dron extrémně propracovaný