Své rodině neodkázal ani korunu: Pan Josef (†75) dědictví v hodnotě milionů korun přenechal úplně cizímu člověku

Muž se rozhodl změnit závěť a veškerý svůj majetek v hodnotě několika milionů korun odkázal úplně někomu jinému.

závěť i Zdroj fotografie: iStock
                   

Každý člověk má právo se na sklonku života rozmyslet, komu odkáže svůj majetek. Většinou se lidé rozhodují podle toho, jak se k němu rodina a přátelé chovají, zda si zaslouží vlastnit jeho celoživotní úspory. Když tedy pan Josef závěť před svou smrtí změnil a veškerý svůj majetek odkázal neznámému člověku, jeho příbuzní se velmi rozzuřili. On k tomu ale měl své důvody.

Josefovo tělo bylo nalezeno až dva měsíce po jeho smrti

Pan Josef (†75) žil v osamění již mnoho let před svou smrtí. Dle vyjádření jeho příbuzných, známých a sousedů to byl skromný a tichý člověk, který ale vlastnil obrovský majetek. Jeho rodina tak vyčkávala na den, kdy pán odejde na věčnost a oni toto velké jmění zdědí. Pan Josef je však vypekl a měl pro to své důvody, které však oni absolutně nechtěli vzít v potaz. Navíc dle webu Mirror bylo mužovo mrtvé tělo objeveno až dva měsíce po jeho skonu a bylo již ve značném stádiu rozkladu.

Ukázalo se, že muž svůj majetek odkázal poblíž žijícímu truhláři Davidovi, který mu před lety vyčistil okapy. Web DailyMail uvádí, že si za to dobrosrdečný soused nevzal ani korunu. Od té doby se oba muži přátelili, David za panem Josefem často docházel, povídali si a stali se z nich velmi dobří kamarádi. Nikdy se však pan Josef sousedovi nezmínil o své rodině, proto si David myslel, že pravděpodobně nikoho blízkého již nemá.

Rodina zemřelého kvůli obsahu závěti zuří

Když tedy byla po Josefově smrti přečtena závěť, jeho rodina byla šokovaná a velmi rozzuřená. Přišla totiž o miliony korun, které jejich zemřelý příbuzný vlastnil. Tvrdili, že muž jistě nebyl při smyslech, a jedná se tedy o podvod. Celou záležitost předali k soudu, který se případem začal zabývat. Jak se ale ukázalo, pan Josef si byl dobře vědom toho, co dělá. Rozhodl se tak proto, že David byl jediným člověkem, který se o něj zajímal a byl mu blízký.

zavěť iZdroj fotografie: Depositphotos

Pan Josef tedy jednal ze své vlastní vůle, možná tak chtěl své příbuzné potrestat za to, že se o něj vůbec nezajímali, nenavštěvovali jej, pouze čekali na peníze, které zdědí. Stejně dopadly i děti čínské seniorky, které jejich zemřelá matka v závěti pořádně vypekla, jak jsme její čin na DámskémDeníku nedávno popisovali.

Co si myslíte o mužově rozhodnutí?

Diskuze Vstoupit do diskuze
79 lidí právě čte
Zobrazit další články