Zastupující učitelka neskousla nevhodné chování žáků. Se svými pocity se svěřila na sociální síti a nyní čelí vyhazovu z práce

Po vyučovací hodině, kterou musela kantorka protrpět s neukázněnou třídou, měla všeho plné zuby. Frustraci si vybila v kontroverzním příspěvku, který vyvolal poprask.

i Zdroj fotografie: Palickap/Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0
                   

O pořádný skandál se postarala vystresovaná učitelka, jež nepřekousla chování neukázněné třídy během výuky. Po hodině, která pro ni zřejmě byla peklem, totiž neudržela nervy na uzdě a se svými pocity se svěřila na sociálních sítích. Jenže přestřelila, když napsala, že by některé studenty upálila jako Johanku z Arku. Její příspěvek vyvolal slušný poprask. Navíc se sama vystavila kárnému řízení a čelí i vyhazovu z práce.

Po děsivé vyučovací hodině kantorka vybuchla

Učitelka humanitního a přírodovědného gymnázia Regina Maria Adelaide v italské Aostě zastupovala za svoji nepřítomnou kolegyni těsně před vánočními svátky. Jenže suplovací hodina ani zdaleka neprobíhala podle jejích představ. Studenti rušili výuku, hlasitě křičeli, nevěnovali pozornost výkladu a v silách kantorky nebylo je přimět k tomu, aby se chovali slušně a spořádaně. Po protrpěné hodině toho zřejmě kantorka měla plné zuby a pohár trpělivosti přetekl.

učitelka

„Nejsme povinni vaše děti vychovávat,“ napsala učitelka v dopise, který by si měl přečíst každý rodič

Na sociálních sítích si postěžovala, že studenti nerespektují nejzákladnější pravidla slušného chování, protože je to nenaučili rodiče. Neznají jiný způsob, jak dát najevo svou přítomnost, než křikem,“ cituje server Parenting příspěvek učitelky. Na tom by samo o sobě nebylo nic závadného, kdyby ovšem učitelka nenazvala své žáky blbci, nepřála jim bronchitidu, a navíc si na ně nevylila poměrně drsně vztek.

Kontroverzní příspěvek musela smazat

Hned v úvodu svého příspěvku podle italských novin CorriereDellaSera totiž napsala: „Existují studenti, které bych upálila jako Johanku z Arku.“ Přestože příspěvek zveřejnila už před Vánoci, rozruch vyvolal až nyní. Náhodou na něj totiž narazila jedna ze studentek gymnázia a svůj objev si nenechala pro sebe. Zejména rodiče žáků byli šokovaní a začali bombardovat školu telefonáty a e-maily.

Školní učebna iZdroj fotografie: Depositphotos

Případem se začala zabývat školní inspekce, která přiměla učitelku příspěvek odstranit a omluvit se. Podle ředitele gymnázia Giovaniho Peduta bylo s kantorkou zahájeno disciplinární řízení. „My učitelé, jako pedagogové, pokud už se rozhodneme používat sociální média, musíme je používat vědomě, zodpovědně, používat korektní jazyk, který respektuje všechny. Tento příspěvek neměl vzniknout, ale bohužel byl napsán,“ řekl ředitel televizi RaiNews.

Co si myslíte o tom, co učitelka udělala?

Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Zobrazit další články