Pejsek si prošel peklem a teď se poprvé nechal pohladit. Z videa běhá mráz po zádech

Bylo to poprvé, co jej po dlouhé době opět někdo pohladil. Byli připraveni na jakoukoliv reakci, on je mile překvapil.

Pes i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Každá špatná zkušenost nechá v živých bytostech svůj pozůstatek, který následně ovlivňuje jejich další počínání. Říká se, že chybami se člověk učí. Málokdo by za chybu považoval důvěru vůči jinému člověku, nebo dokonce oddanost. Zvířata v útulcích však obvykle právě tuto chybu udělala. Věřila svým majitelům, kteří je následně opustili. Z toho si mohla vzít jediné.

Vždy existuje řešení

Za každým opuštěným zvířetem stojí jeho osobní originální příběh. Důvodů, proč lidé opouští své domácí mazlíčky, nebo se o ně nestarají adekvátním způsobem, je mnoho. Občas po určité době zjistí, že si vzali pořízením zvířátka moc velké sousto. Jindy se jim vzhledem k životním změnám přestane další člen rodiny hodit. V obou případech však existuje řešení.

Hlavně mazlíčkovi najít nový domov. Rozhodit ve svém okolí sítě a postarat se o jeho budoucnost. Sdílet například inzeráty, zeptat se známých a celkově pojmout situaci zodpovědně. V nejhorším případě zkusit kontaktovat útulky poblíž a vyřešit s pracovníky daný problém. Někteří lidé vezmou starost o zvíře z úplně jiného konce. Naloží ho do auta a vypustí například v lese.

Projevy důvěry

Mnohé ze zvířat tak odkážou k přímé smrti. Domácí mazlíčci nejsou zvyklí na samostatný život v divočině. S velkou pravděpodobností tak nepřežijí střet s divokým zvířetem, či pojdou hlady. Některé z nich naštěstí včas zachytí záchranné organizace jako tohoto pejska. Opuštěná zvířátka mají pochopitelně velké problémy s důvěrou vůči lidem. Zdráhají se projevům důvěry.

https://youtu.be/1K4dWisOCew

Vzhledem ke své minulosti stále očekávají nějaký nemilý krok ze strany lidí. Není tak nic hezčího, než když opět uvěří v to, že ne všichni lidé jim chtějí ublížit. Tento pejsek se ze začátku velmi ostýchal lidského dotyku. Během dvou minut se adaptoval na lidskou ruku, kterou začal v ohraničeném prostoru dokonce sám vyhledávat. Světle hnědý chlupáč si brzy najde nový domov.

Jaké máte zkušenosti s opuštěnými zvířaty?

Zdroj: KlikAkuDong
Diskuze Vstoupit do diskuze
109 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články