5letá Sára dokázala zachránit život svému otci. Místo pláče pohotově udělala vše, co jí operátor záchranné služby nařídil

Pro nikoho není jednoduché poskytnout člověku první pomoc a zavolat mu záchrannou službu. A pro malé děti je to ještě obtížnější úkol.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pětiletá Sára bylo zrovna doma se svým otcem, když jej najednou přepadla velká bolest na hrudi. Snad každé dítě by začalo vyšilovat a plakat, ale ona ne. Ona se s touto situací opravdu výborně vypořádala. A dost možná právě tím svému otci zachránila život.

Nemohl popadnout dech

Sářin táta si při hlídání dcerky najednou všiml, že má potíže s dýcháním. Měl opravdu silnou bolest na hrudi, a tak si zavolal záchrannou službu. Jenže operátor to vzal poněkud pozdě a Sářin táta už nemohl ani mluvit. Ona ale naštěstí věděla, co má dělat. Vzala otci jeho telefon a operátor se jí zeptal, co se stalo. Na to mu Sára odpověděla, že jejímu tátovi se špatně dýchá. Operátor si rychle uvědomil, že mluví s malou holčičkou.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Řekla, že musí přijet co nejdříve

Operátor Sáru požádal, aby chvilku počkala. Poté se jí zeptal, kolik jí je let. Sára odpověděla, že jí je pět let. Operátor si uvědomil, jak moc statečná tato holčička musí být, když v tak nízkém věku dokáže mluvit se záchrannou službou. Ještě k tomu když její otec ležel vedle ní a špatně se mu dýchalo.

Zachránila tátovi život

Operátor jí rychle řekl, ať se nebojí, že sanitka už je na cestě. Pak se ještě zeptal, jestli jsou vchodové dveře otevřeny. Odpověděla mu, že nejsou, ale že je rychle otevře. Sára splnila všechny úkoly, které od operátora dostala, a řekla, že její tatínek stále čeká. Začala si ale dělat starosti s tím, co si obleče na sebe.

Operátorovi řekla, že dnes vařila špagety pro svoje panenky a zašpinila si je, takže neví, co si má vzít na sebe. Nezapomněla ale zmínit, ať si pospíší, protože její táta má velmi málo vzduchu. Potvrdila však, že je stále při vědomí. Také řekla, že mají malého psa, který umí ale hodně štěkat. Po několika minutách sanitka přijela a dívka tak svému otci zachránila život.

Kolikrát už jste někomu museli volat záchrannou službu?

Zdroj: Reader’s Digest

Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Jsem redaktorka s bohatými zkušenostmi a vášní pro žurnalistiku a lifestyle. Můj odborný přístup a kreativita přinášejí na web DamskyDenik.cz inspirativní články a hluboké náhledy na aktuální témata. Svým poutavým psaním oslovuji čtenáře a motivuji je k aktivnímu a smysluplnému životnímu stylu.

Zobrazit další články