Vztah Šafránkové a Josefa Abrháma nejspíš nebyl tak idylický, jak se zdálo. Libuška se s ním chtěla rozvést

Vztah Šafránkové a Abrháma tedy pravděpodobně nebyl takový, jak si všichni mysleli. Dle svých slov se herečka chtěla se svým manželem rozvést.

Herečka Libuše Šafránková i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Manželství jedné z nejoblíbenějších českých hereček a charismatického herce bylo pevné jako skála, tedy alespoň si to všichni mysleli. Nedávno totiž vyplavala na povrch skutečnost, o níž měl tušení jen málokdo. Překvapivé zjištění rozbilo mylné představy o lásce a dokonalém vztahu těchto dvou umělců, kteří spolu byli více než čtyřicet let. Jejich pohádka ovšem před několika lety skončila.

Svůj vztah museli tajit

Vztah Libušky Šafránkové (†68) a Josefa Abrháma (†82) začal poněkud nevinně. Když se poprvé uviděli v Činoherním klubu, přeskočila mezi nimi velmi znatelná jiskra. Dlouho ale kolem sebe chodili po špičkách, vykali si a ani jeden z nich se neodvážil blíže oslovit toho druhého. Bylo to především kvůli Abrhámově vážnému vztahu s jeho tehdejší snoubenkou Naďou Urbánkovou (†83). Nakonec ale herec neodolal a svou kolegyni pozval na večeři. Tehdy začala jejich láska.

Od té doby však Abrhám udržoval téměř dva roky paralelně dva vztahy, jeho přítelkyně Urbánková o tom však neměla ani to nejmenší tušení. Dle webu ProŽeny se o všem dozvěděla náhodně od své kadeřnice. Poté už Libuška s Josefem nemuseli svou lásku skrývat a svůj vztah si užívali naplno. Stali se jakousi ikonou šťastného partnerství, v němž se navzájem respektovali, byli si velkou oporou, a to i v těch nejtěžších chvílích.

Chtěla se s ním rozvést

Přestože si všichni mysleli, že je jejich vztah idylický, pravděpodobně tomu tak nebylo. Jak totiž vyšlo najevo, Libuška se se svým manželem Josefem chtěla několikrát rozvést. Nepřímo to sama prozradila v titulu Zuzany Maléřové o legendách Národního divadla. Hereččina slova v něm uvedená citoval web Blesk: „Asi bych se těžce rozváděla. Je to jako se svatbou v kostele. Ale poctivě a pocitově – někdy čtyřikrát za den.“

Josef Abrhám a Libuše Šafránková iZdroj fotografie: Nextfoto

I když vztah těchto dvou umělců nebyl tak dokonalý, jak se jevil, žili spolu šťastně až do hereččiny smrti, která zasáhla celou republiku před třemi lety. O skonu Libušky Šafránkové jsme na DámskémDeníku informovali. Josefa Abrháma její odchod na věčnost zdrtil, ani ne za rok odešel za ní. Svět tak krátce po sobě přišel o jedny z nejlepších českých umělců.

Jaký podle vás měli vztah?

Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Zobrazit další články