Patříte mezi úzkou skupinu geniálních? 3 běžné zvyky odhalí, jak vysokou máte míru inteligence

To, jestli jste inteligentní, nemusíte poznat jen za pomocí takzvaných IQ testů. Někdy stačí věnovat pozornost věcem, které považujete za normální.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Snad každý už někdy zkoušel nějaký IQ test, který mu vyhodnotil, jak vysoká je jeho inteligence. Jenže takové testy bývají dost často zpoplatněné a jejich vyplnění především trvá poměrně dlouho. Když však začnete věnovat pozornost věcem, které děláte a považujete je za samozřejmé, můžete se toho dozvědět více než z IQ testu. Některé z nich jsou totiž pro inteligentní lidi vysloveně typické.

Hodně a rádi čtete

Pokud vás již od dětství baví čtení, znamená to, že nejspíše budete patřit mezi vysoce inteligentní lidi. Čtení knih totiž nejenže obohacuje slovní zásobu, ale rovněž zlepšuje paměť. A sami jste si asi už na základní škole všimli toho, že některé děti na čtení zkrátka nejsou a raději dělají cokoliv jiného. Rozhodně to ale není jediný znak vysoké inteligence.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jste noční sova

Vědci tvrdí, že intelekt člověka je ovlivněn v tu dobu, kdy je jeho mysl nejbystřejší. Jestli jste nejproduktivnější v noci a umíte vyřešit jakýkoliv problém, může to být velice jasným znamením, že vaše inteligence je opravdu dostatečně vysoká.

Máte nečitelný rukopis

Velice zajímavé je, že i nečitelný rukopis může být známkou bystré mysli. Jedná se především o to, že když člověk spěchá a nebo je naštvaný, že se mu nic nedaří, nevěnuje tolik pozornost tomu, jak píše. Záleží mu spíše na tom, ať je to co nejdříve hotové. Rovněž je důležité říct, že leváci bývají často mnohem inteligentnější než praváci.

iZdroj fotografie: Depositphotos

A aby toho nebylo málo, údajně dokonce i výška člověka může ovlivňovat jeho inteligenci. Výzkumy totiž prokázaly, že vyšší lidé mají bystřejší mysl. Samozřejmě ovšem zrovna na výšce zase tolik nezáleží. Tento fakt pouze slouží k pobavení.

Jaké jsou podle vás další známky inteligence?

Zdroj: Heathline

Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Jsem redaktorka s bohatými zkušenostmi a vášní pro žurnalistiku a lifestyle. Můj odborný přístup a kreativita přinášejí na web DamskyDenik.cz inspirativní články a hluboké náhledy na aktuální témata. Svým poutavým psaním oslovuji čtenáře a motivuji je k aktivnímu a smysluplnému životnímu stylu.

Zobrazit další články