Pozornost pro starou babičku od dobrosrdečných zaměstnanců knihkupectví

Žena chodila pravidelně do knihkupectví, kde si nejenom vybírala knihy, ale také zde pravidelně četla. Když to zjistili zaměstnanci i zákazníci, udělali něco, co jen málokdo čekal.

i Zdroj fotografie: Pixabay.com
                   

Milá příhoda se udála nedávno v ukrajinském hlavním městě Kyjevě. V nejmenovaném obchodě s knihami si zaměstnanci uvědomili, že jedním ze zákazníků je stará babička, která se k nim vrací pravidelně. Nikdy si ale žádnou knihu nekoupila. Místo toho, aby ji vykázali, udělali pravý opak.

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Žena chodila do knihkupectví pravidelně

Babička chodila do obchodu už více než 15 let, kde stála u regálů a četla knihy. Jakmile ji ale někdo začal pozorovat, sebrala se a utekla. Jaké pro ni bylo překvapení, když spatřila dobrosrdečné gesto,  které pro ni připravili zaměstnanci obchodu. Díky tomu se dozvěděli i její příběh.

iZdroj fotografie: Pixabay
Ostatní pro ní udělali něco zajímavého

Této dámě se život změnil po smrti manžela. Předtím žila aktivně, ráda chodila do společnosti a nenapadlo ji, že by se někdy v budoucnu takto stranila lidem. Vždy dbala o svůj vzhled a chodila hezky upravená, milovala divadlo a umění. Dobře vychovala s manželem dvě děti, ale jak to někdy bývá, život jim nastražil do životní cesty pasti, kterými se neprobojovali.

Syn je nyní ve vězení a dcera má také problémy se zákonem. Jediným, co staré paní v životě zbylo, byly její milované knihy. Neměla ale dost peněz na to, aby si je koupila. Proto chodila tajně číst do knihkupectví. 

iZdroj fotografie: Pikabu.ru

Jejího konání si všimli jak zaměstnanci, tak mnoho pravidelných zákazníků obchodu. Požádali tedy majitele, zda by nemohl zakoupit vhodné křeslo, aby babička nemusela u čtení stát. Po několika apelech byl nápad opravdu zrealizován.

iZdroj fotografie: Pikabu.ru

Nyní má tato milá dáma pohodlné místo ke čtení a už se nemusí bát, že by ji někdo soudil, že by ji třeba z obchodu vyhodili. Je hezké vidět, že dobří lidé na světě stále existují a všímají si toho, co se děje kolem nich. Starých lidí bychom si měli vážit, vychovali naši generaci, starali se o naše rodiče a o nás a nyní je čas, abychom se postarali my o ně. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Zobrazit další články