Tvrdí, že ho vyrůstání v chudobě poznamenalo na celý život. „Nechci, aby moje děti musely prožívat to samé, co já“

Vyrůstání v nuzných podmínkách se na člověku podepíše. Je však potřeba ty správné hodnoty předat svým potomkům.

Mince v dlani i Zdroj fotografie: Piqsels
                   

Ne každý má na své dětství pouze šťastné vzpomínky. Je-li rodina úplná a má hezké vztahy i navzdory finančním potížím, lze láskou vynahradit dítěti mnohé. V určitém věku ale může být dítě ve škole šikanováno, protože jeho oblečení zrovna nepodléhá nejnovějším módním trendům, nosí si do školy “divné“ jídlo nebo si ostatní najdou jiný důvod, jak mu ublížit. Děti mohou být opravdu velmi kruté. Potvrzuje to i web iRozhlas, který zveřejnil informaci, že na 2. stupni základní školy se přímo s šikanou setká více než polovina žáků.

Co je chudoba

Na světě žije v extrémní chudobě na 650 milionů lidí. Tímto termínem lze označit takové osoby, které přežívají za necelých 50 Kč denně, říká web OSN. Patří sem i Blake, muž, který celé dětství strávil v nuzných podmínkách. Nedá se nicméně říci, že by o svém dětství smýšlel jako o nešťastném, i když přiznává, že to kolikrát opravdu nebylo snadné. „Ani nedokážu spočítat, kolikrát nám bušili na dveře, abychom zaplatili za nájem a elektřinu,“ říká Blake.

Jeho maminka ale vždy našla způsob, jak pozvednout rodinnou náladu. Vlídným slovem, přitulením, objetím. A to je kolikrát opravdu mnohem více než mít miliony na kontě.

Hodnoty se snaží předat svým dětem

Nyní je Blake už dospělý muž a má vlastní rodinu. Teprve s dětmi si uvědomil, jak moc strádal, a rozhodně se snaží dělat maximum pro to, aby ony nemusely zažívat to, co on. A daří se mu to na výbornou. Jakožto úspěšný muž o peníze nouzi nemá. Svým dětem se ale snaží vštípit správné hodnoty. Patří mezi ně především to, že s jídlem se nesmí plýtvat. Nenávidí také nesmyslné mrhání penězi, jak zveřejnil na svém TikTokovém účtu.

@blakeoftoday

This is something ive been thinking a lot about lately, I guess it’s just that rich dad poor dad thing but i relate to it so much differently now that i have kids of my own #parenting #storytelling #generationaltrauma #spokenword

♬ San Francisco (Be Sure to Wear Flowers in Your Hair) – Daniel Herskedal & Emile Mosseri & Joe Talbot

Otázka peněz je pro něj stále ožehavým tématem a snaží se dopřát svým potomkům vše, co potřebují. Stejně tak ale i spoří, podobně jako muž, o kterém DámskýDeník psal. Ten celý život odkládal peníze, které odkázal dobrovolným hasičům.

Jaké druhy šikany znáte?

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Autor článku

Hana Tvrdá

Zobrazit další články