Vojta Dyk okomentoval situaci s přijímáním ukrajinských uprchlíků. Podle něj Čechům berou práci

Vojta Dyk v nedávném rozhovoru vyslovil obavy nad přijímáním ukrajinských uprchlíků a dostatkem pracovních příležitostí pro Čechy na trhu práce.

Vojta Dyk i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Vojta Dyk (37) je v jednom kole. Úspěšný zpěvák, muzikant, herec a partner herečky Tatiany Dykové vyráží v létě na turné se svou kapelou D.Y.K. Tour s názvem „V přítomnosti“, která odstartovala svůj program na festivalu Prague Rocks, bude trvat do podzimu a kromě tradičních velkých měst bude mít zastávku i na Karlovarském filmovém festivalu. Přesto si Vojta našel chvilku a poskytl zajímavý rozhovor Lindě Bartošové v pořadu Spotlight, kde spolu pohovořili nejen o problematice ukrajinských imigrantů.

Podle Dyka nadvládu přebírají psychopati

Videopořad Spotlight, jenž je umístěn na platformě Aktuálně.cz, moderují Linda Bartošová a Světlana Witovská. Jeho cílem je vybírat si hosty, kteří si zaslouží pozornost, jíž se jim mnohdy nedostává, a pobavit se s nimi o aktuálních tématech. Dne 12. června 2023 byl hostem pořadu právě Vojta Dyk. S Lindou probrali aktuální společenskou situaci nejen v České republice a Vojta svými názory mnohé diváky překvapil. Nejprve přiznal, proč už příliš nesleduje zpravodajské relace, a to z toho důvodu, že „nikdo neví, kdo má pravdu“, a snaží se si názor na věci utvořit sám.

Dále vysvětluje, proč si myslí, že lidem v současné době „hrabe“ a jak jsou kvůli sociálním sítím snadno ovlivnitelní. „Na jedné straně máte jednoho psychopata, na druhé druhého, do toho se míchá třetí psychopat. Stejně na to doplatí lidi, kteří posílají syny do války, kteří umřou, pravděpodobně. Vrchnost rozhoduje a s největší pravděpodobností je jim to jedno, protože nemají kontakt s národem. Nerozumím tomu z jedné, ani druhé strany,“ komentoval nejdříve Dyk vojenský konflikt na Ukrajině.

Má obavy o pracovní uplatnění Čechů

V rozhovoru poté narazil také na přijímání ukrajinských občanů v České republice. Dyk vyjádřil obavy, že Ukrajinci budou brát Čechům práci, protože se jich v České republice usídlilo mnoho: Teď se nabralo hrozně moc ukrajinských spoluobčanů. Podle mě bude docházet k něčemu, k čemu docházelo v Německu nebo ve Francii, kdy se ty menšiny stanou velkými menšinami. Tu práci, kterou odváděli Češi, budou odvádět Ukrajinci, Vietnamci. Někde ti lidé pracovat musí,“ dodal Dyk.

„Ty lidi, pakliže zjistí, že si můžou vzít foťák, natočí film. Už nikoho nezajímá, že to máte vystudované, nebo to nemusíte mít vystudované, ale zajímáte se o to a máte tam nějakou cestu. Kvalita není jenom v tom tady a teď, ale tady a teď musí být v kontextu historie,“ vysvětluje. Podle Dyka jsou kultura a školství nejdůležitější oblasti pro každý národ.

Proti Ukrajincům nic nemá, vysvětluje

„Není to nic proti menšinám nebo Ukrajincům. Chraň bůh,“ řekl Dyk, ovšem druhým dechem dodává, že v prvé řadě by měla být zajištěna práce a péče o české občany: „Máte nějakou národní linku dejme tomu, kterou musíte pěstovat. O kterou se musíte starat. A pak musíte přijmout nějaké hosty, které můžete pohostit. Nejdřív musíte být obhospodařovaný vy. Pakliže nemáte vy a chcete někoho hostit, tak to nejde, protože energie nezbývá,“ dodal zpěvák.

Dalšími tématy, která v rozhovoru zazněla, byl například Vojtův názor na moderní technologie či umělou inteligenci nebo také to, co v současnosti skládá za hudbu a proč už se ve filmech vyhýbá hraní určitých typů postav. Část zajímavého rozhovoru, který Vojta Dyk poskytl, si můžete poslechnout zde:

Co si myslíte o názorech Vojty Dyka?

Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Zobrazit další články