Mladý voják využíval válku ve svůj vlastní prospěch. Zamilovaná žena mu naposílala asi 140 000 Kč

Žena prozradila detaily o svém virtuálním vztahu s vojákem své matce. Díky tomu odhalila krutou pravdu.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Osamělí lidé, kteří se snaží seznámit s ostatními prostřednictvím internetu, jsou zranitelní. Snadno se tak mohou stát terčem nejrůznějších podvodníků. V lepším případě se může stát, že pouze někdo zraní jejich city. V tom horším ale mohou v mžiku přijít nejen o iluze, ale také o spoustu peněz. Přesně to se stalo svobodné matce, jež se snažila vzpamatovat z rozchodu s partnerem a smrti svého otce. Myslela si, že našla muže svých snů.

Video ze základny měl zakázané

Mýlila se, protože ve skutečnosti si ji vyhlédl podvodník. Vydával se za vojáka amerického letectva Jonathana Ramose. Pětatřicetiletá Julia Priceová z britského Portsmouthu si s ním dopisovala na platformě WhatsApp rok. Postupem času se jejich virtuální vztah víc prohluboval. Obezřetnost šla stranou a matka dvou dětí se mu otevřela.

Vyprávěla mu o tom, jak na ni dopadlo úmrtí otce, což vedlo k rozpadu jejího dlouholetého vztahu. „Věděl, že jsem zranitelná, a tak mě dostal,“ říká. Neměla žádné pochybnosti, přestože se nikdy neviděli. Když Julie navrhovala, aby se spojili přes videohovor, pokaždé se vymluvil. Tvrdil jí, že je na vojenské základně v Afghánistánu, kde mají takovou komunikaci zakázanou. Kdyby na něj přišli, velitel by ho potrestal.

Věřila, že ji voják miluje

Chápala složitou situaci, ve které se nacházel. Podvodník, jenž využil jméno a fotografie skutečného amerického vojáka, měl svůj plán dokonale promyšlený. Dokázal si Julii omotat kolem prstu. Psal jí, že ji miluje, že se o ni i její dvě děti postará, že koupí nové auto i dům. Žena se těšila na společnou budoucnost a ani na okamžik se u ní neobjevil stín pochybnosti. „Věřila jsem, že je to ta osoba na fotkách, že je to voják a že bojuje za svou zemi,“ vysvětluje Julie.

Žena chatuje na mobilu iZdroj fotografie: Depositphotos

Když ji požádal o peníze, neváhala. Prodala auto, televizi i babiččin zásnubní prsten. Zaplatila mu i letenku, aby za ní přijel. Čekala na letišti čtyři hodiny, ale její virtuální přítel se neukázal. Později jí napsal, že ho to mrzí, ale velitel ho na poslední chvíli nepustil ze základny. Nepochybovala o tom. Postupně mu po menších částkách poslala celkem asi 140 tisíc korun.

Matka jí otevřela oči

Julie se svěřila se svým komplikovaným vztahem matce, jež jí konečně otevřela oči. Řekla dceři, že naletěla podvodníkovi a musí ho hned zablokovat. Zklamaná žena začala pátrat na sociálních sítích. Když ve skupině, která je zaměřená na odhalování internetových podvodníků, uviděla příspěvek skutečného Jonathana Ramose, zmizela i ta poslední jiskřička naděje.

This is Jonathan Ramos and he’s in the US Air force. He’s being used by scammers. If you have been contacted by anyone using these photos they will almost certainly be fake

Zveřejnil(a) Take Down scammers dne Sobota 15. února 2020

Voják v něm upozorňoval na to, že někdo z jeho oficiálního instagramového profilu, kde má desetitisíce sledujících, ukradl fotografie a zneužívá je. Když Julie svého prolhaného virtuálního přítele se svým zjištěním po telefonu konfrontovala, zavěsil. Julie se domnívá, že měl africký přízvuk. Svůj příběh zveřejnila, protože chce před podobnými podvodníky varovat ostatní ženy.

Jak byste postupovali v podobné situaci?

Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Chemikálie jsou zbytečné. Ucpaný záchod se dá uvolnit pomocí obyčejného pytle na odpadky
Události247.cz
Události247.cz
Lidem teprv teď začne téct do bot. Operátoři se rozhodli, že jim zdraží volání
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Co je potřeba vědět o Crohnově chorobě: Zdraví může poškodit víc než srdeční infarkt, kouření zhoršuje příznaky
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vědci zjišťovali, která psí rasa je nejchytřejší. Jako vzorek posloužilo 1 002 psů 13 plemen