Video: 20 let si píchala botox a rozhodla se přestat. Ani po půl roce v obličeji necítí svaly

Poté, co tato žena chodila přibližně 20 let na botox, si dala na chvíli pauzu. S jejím obličejem se začalo dít něco podivného a díky této pauze si žena uvědomila, co musí změnit.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

V současné době si velká část žen nechává aplikovat výplně, chodí na plastické operace a podstupují estetické úpravy. Většinou se to děje z toho důvodu, že tyto úpravy vidí na ženách okolo sebe, líbí se jim a rády by si nechaly takové úpravy udělat také. Botoxy, výplně a další úpravy se však netýkají pouze žen. Stále častěji na ně chodí i muži. Ať už se člověk rozhodne jakkoliv, měl by znát negativní dopady, které může mít například botox. Tato žena chodila 20 let na botox a nyní varuje všechny ostatní.

Lidé berou úpravy již normálně

V minulosti se estetické úpravy tajily a lidé se snažili před okolím skrýt to, že se na plastickou operaci nebo estetickou úpravu chystají. Občas si někdo z okolí všiml, že se na dotyčném něco změnilo, ale většinou to daná osoba dále tajila. V současné době je tomu jinak. Ženy, jež jsou na sociálních sítích známé, častokrát spolupracují s klinikami, které plastické operace, výplně nebo estetické úpravy provádí.

V mnoha případech tak tyto ženy mají zákrok a úpravu zcela zdarma a jedinou podmínkou je, že o všem natočí video, díky čemuž vznikne pozitivní reklama pro kliniku či lékaře, který měl pacientku na starost. Pro obě strany je to výhodná spolupráce a daný lékař nebo klinika tak získá spoustu dalších klientek. Tato žena chodila přes 20 let na botox, a když se jednou rozhodla, že si od něj udělá pauzu, zjistila něco šokujícího.

Botox lze aplikovat do celého obličeje

I když je v dnešní době mnoho látek, které se používají jako výplně pro vrásky či prohlubně na obličeji, stále si hodně lidí nechává aplikovat botox. Tato látka se používá primárně na obličeji a k tomu, aby se vyhladily mimické vrásky, pozvedly koutky úst, vyplnily vrásky, které vznikly věkem, nebo se zvětšily rty. Někteří jej však používají i k léčbě nadměrného pocení nebo k odstranění některých migrén v oblasti čela. Tato žena si jej nechávala aplikovat 20 let a přišla na jednu značnou nevýhodu této látky.

injekce iZdroj fotografie: Pixabay

Žena si dala s botoxem pauzu a byla v šoku

Tato žena pracuje mnoho let s lidmi, kteří podstupují estetické úpravy a sama si nechávala přes 20 let aplikovat botox do obličeje. Jednoho dne se ale rozhodla, že si od něj dá na chvíli pauzu. Jakmile tak učinila, brzy zjistila, že botox měl neblahý vliv na její svaly v obličeji. Na čele jí totiž vznikla svalová atrofie, což znamená, že jí ubyla svalová tkáň a nyní bude muset tyto svaly získat zpět.

Když toto žena ostatním lidem říkala, natočila své sdělení na video a zároveň předvedla názornou ukázku toho, co botox způsobil. Nechávala si jej přes 20 let aplikovat do čela, nyní si udělala pauzu. Když však chce pokrčit obočí nebo nějak zahýbat s čelem, nic se neděje. Její svaly natolik ochably, že je nyní bude muset získat zpět. Ženy tedy nevaruje přímo před botoxem, ale doporučuje, aby si mezi jednotlivými aplikacemi dávaly pauzy, aby získaly potřebné svaly zpět.

@nursebblay What hapoend if you use Botox for 20 years?#wrinkles #botox #midlifewomen #fiftyplus #aging #50 #follow #fypage ♬ original sound

Jaké další komplikace ohledně botoxu a výplní znáte?

Zdroj: NewYorkPost
Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články