V sekáči si koupila bundu za pár korun. Když doma sáhla do jedné z kapes, zarazila se. Našla v ní 50 let staré předměty

V kapsách kožené bundy ze sekáče našla žena opravdovou vzácnost. Tento předmět pocházel ze sedmdesátých let.

Výběr oblečení i Zdroj fotografie: iStock
                   

Nakupování v second handech se těší stále větší oblibě. Tyto obchody s oblečením z druhé ruky navštěvuje stále více lidí. V dnešní době je to především proto, že se zde dají pořídit pěkné a značkové věci za zlomek ceny. Někteří lidé jsou na hledání v obnošeném oblečení odborníky a vždy se jim podaří ulovit nějaký super kousek. Jiní by si ale na sebe použité věci nikdy nevzali.

Žena natáčí videa o úlovcích ze second handu

Maya je mladá žena, která na svém TikTokovém profilu pravidelně zveřejňuje videa a fotografie věcí, které si pořídila v second handu. Chlubí se tím, jak dokonale umí prohledávat tyto bazarové obchody a vždy se jí podaří najít něco speciálního. Často také v kapsách oblečení objevuje různé předměty. Co ovšem našla naposledy, to jí naprosto vyrazilo dech.

V jednom z posledních videí se pochlubila krásnou hnědou koženou bundou, která jí ihned padla do oka. Když si ji oblékla, zjistila, že jí tento kousek oblečení dokonale sedí, a tak neváhala a za nízkou částku, za níž byla nabízená, ji koupila. Jakmile přišla domů, bundičku si znovu zkusila. V tom ale ucítila, že je něco v kapse. Sáhla tedy do ní a postupně začala vytahovat všechny věci.

V kapsách našla opravdovou vzácnost

Byla šokovaná, když uviděla starý zápisník. Po přečtení první strany zjistila, že se jedná o soukromý deník ze sedmdesátých let, jehož první zápis byl, jak uvádí i web ScoopUpWorthy, z 11. listopadu 1971 ve znění: Uplynul týden a Dianne mi nezavolala ani nenapsala.“ Dívka natočila video, ve kterém předčítá stránky z nalezeného deníku. A také ukazuje další předměty, které v kapsách nalezla. Jednalo se o tři stříbrné dolary z roku 1921 a lahvičku kanadské whiskey.

@thinklessaboutmen This might be the most special artifact I’ve ever thrifted. #1970s #1960s #timecapsule #vintage #heartbreak ♬ A Day in My Life – Soft boy

Žena nemohla uvěřit tomu, co našla. Je si jistá, že je to naprosto jedinečný a vzácný objev. Svým počínáním mnoho lidí motivovala k tomu, aby začali v second handech také nakupovat. Člověk totiž nikdy neví, na co narazí. Své o tom ví lidé, kteří často nakupují na bazarech a bleších trzích. Mnohým z nich se již podařilo objevit něco, co mělo ve skutečnosti neuvěřitelnou hodnotu. Na DámskémDeníku jsme již zmiňovali příběh ženy, která zde koupila brož za pár korun a nakonec za ni dostala statisíce.

Dáváte přednost novému oblečení, nebo tomu z druhé ruky?

Diskuze Vstoupit do diskuze
136 lidí právě čte
Zobrazit další články