Učitelka její dceři zkritizovala svačinu, kterou si přinesla z domu. Den na to dostala od matky drsný vzkaz

Matka svým vzkazem, který napsala učitelce, jež se nezachovala dle jejích představ, rozdělila internet na dva tábory.

Děti ve školce svačí i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Učitelé, ač si myslí, že jednají správně, se někdy mohou zachovat opravdu zvláštně až nepřijatelně. Někteří rodiče to přijmou a neřeší, ovšem v dnešní době plné sociálních sítí se stále častěji objevují příspěvky kritizující chování kantorů a jejich přístup. Své rozhořčení nad reakcí učitelky dala najevo i matka, které se dcerka svěřila se situací, již ve školce zažila.

Žena byla chováním učitelky šokovaná

Když se tříletá dcerka svěřila své matce s tím, co jí řekla učitelka ve školce, byla žena šokovaná a velmi rozzlobená. Učitelka ve školce totiž holčičce zkontrolovala svačinu a nakázala jí prvně sníst dobré jídlo a až poté to špatné. Web Unilad blíže vysvětluje, že dítě mělo v jídelní krabičce sendvič, ovoce a zeleninu, což kantorka považovala za to správné, a také sušenky, které již ale byly nedobré.

Učitelka kontrolovala, jak dívka jí. Sušenky si tedy mohla dát až poté, co snědla sendvič s ovocem a zeleninou. Žena tak byla kantorčiným zastaralým přístupem k výchově velmi šokovaná. Nemohla uvěřit tomu, že si vyučující dovolila její teprve tříleté dceři říct, co je dobré a co špatné. Rozhodla se proto k radikálnímu kroku, který zveřejnila na svém tiktokovém profilu. Tím ale rozdělila internet na dva tábory, jedni ji podporují, druzí se staví na stranu učitelky.

Nikdo nebude dítěti říkat, které jídlo je dobré a které špatné

„Pokud budete jíst pouze mrkev nebo brokolici, vaše tělo nebude mít bílkoviny, které potřebuje k růstu silných svalů. Pokud budete jíst pouze kuře, vaše tělo nebude mít dost energie na věci, jako je běhání a hraní si celý den. Potřebujeme od všeho trochu, abychom se ujistili, že jsme schopni se učit a hrát si a růst po celý den,“ zmiňuje v příspěvku u zveřejněného videa rozzlobená matka. Proto do svačinového boxu své dcery přiložila vzkaz určený učitelce.

@pezzi.shop Here’s the story: My three-year-old came home from school yesterday, telling me that her teacher told her that she had to eat all of her “good” foods before she ate her “bad” foods. She couldn’t have her cookie before eating her sandwich and cucumbers. In this moment, I felt a little frustrated by the antiquated instruction from the teacher, but I responded saying, “Well that’s silly. There are no good foods or bad foods. Food is just food!“ I will say, this was not my internal dialogue growing up, but because of the information that I have from so many great accounts created by moms and experts, in the field of childhood and nutrition, I am armed with better responses, knowledge and practices for my kids. Three years old. At three years old someone has told her that foods are good or bad. I am so proud that she had sensed something was off – to know that was not right enough to tell me about it. We talk about it all the time at home… If you only eat carrots or broccoli your body won’t have protein it needs to grow strong muscles. If you only eat chicken, your body won’t have enough energy to do things like run and play all day long. We need little bits of everything to make sure that we are able to learn and play and grow all day long. So to the accounts that make sure we have the words, knowledge and confidence to write the note and practice it at home, I thank you, thank you, thank you. It has changed our family for the better. What you do and what you share is so important to young families. #kidsnutrition #kidseatincolor #solidstarts #kidfood #babyledweaning toddlers moms babies family @Jennifer Anderson, MSPH RD @Feeding Littles @Kacie Barnes, MCN, RDN @Food Science Babe ♬ It’s All Right I Got Ya Baby – Neon Dreams

Na papírku stálo: „Dobrý den, dcera má naše svolení jíst oběd v libovolném pořadí. Žádné z jejích jídel není dobré nebo špatné, je to totiž jen jídlo. Díky.“ Mnoho komentujících pod příspěvkem s matkou souhlasilo a podpořilo ji v jejím rozhodnutí situaci takto řešit. Jiní ale naopak souhlasili s učitelkou. Někteří kantoři by svou práci raději vykonávat neměli, protože s dětmi prostě pracovat neumí. To dokazuje také chování učitelky, kterou tajně nahrála jedna z maminek a následně nám svůj příběh zaslala do redakce DámskéhoDeníku.

Na kterou stranu byste se přiklonili vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Zobrazit další články