Její dcera přišla do školy s růžovými vlasy, učitel se rozhodl dát jí za to krutou lekci. Matka je vzteky bez sebe

Absurdní incident, ke kterému došlo v jedné ze škol, se vyšetřuje. Zabývá se jím také vedení instituce, školská rada i místní obecní úřad. Dotyčný kantor nadále učí.

Dívka s růžovými vlasy i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pravděpodobně každý rodič by mohl vyprávět spoustu historek o nevyzpytatelném chování a jednání svých dospívajících potomků. Období vzdorování s sebou nese mimo jiné i spoustu výstřelků a módních kreací, které ratolestem pomáhají najít vlastní identitu a díky kterým také mají šanci zaujmout vrstevníky. Ne vždycky ale najdou pochopení u rodičů anebo třeba i pedagogů. Na vlastní kůži se o tom přesvědčila školačka, která si obarvila vlasy narůžovo.

Učitel udělil žačce krutou lekci

Když dívka přišla do školy ve východopolském městě Podhorce na vyučování s růžovými vlasy, které jsou charakteristické třeba pro českou zpěvačku Terezu Maškovou, vzbudila rozruch. Zatímco spolužákům se její neotřelý vzhled líbil, kantoři s tím měli problém. Odvolávali se podle webu Fakt na školní řád, který mimo jiné pamatuje i na to, jak mají studenti chodit do školy upravení. Podobné módní výstřelky interní předpis rozhodně nepovoluje.

Jeden z učitelů se rozhodl, že nezvedené žačce udělí drsnou lekci. Vsadil však na poněkud bizarní řešení. Nejdřív dívku pokáral a odkazoval se přitom na ustanovení ve školním řádu. Žákyně se sice snažila vysvětlit, že její obarvené vlasy má na svědomí šampon, který nelze smýt, ale nebylo jí to nic platné. Kantor byl rozhodnutý, že něco takového prostě nebude ve škole tolerovat. Vzápětí udělal něco skutečně překvapivého.

Rozčílení rodiče si stěžovali řediteli

Vytáhl ze šuplíku nůžky a dal se do akce. Podle serveru Lublin112 uchopil do dvou prstů malý pramínek dívčiných vlasů a o několik milimetrů ho zkrátil. Šokovaná žačka se na nic nezmohla a jen bezmocně přihlížela. Stěžovala si však doma rodičům. Matka studentky byla vzteky bez sebe a obrátila se na vedení školy. Kuriózní případ se v současné době vyšetřuje. Zabývá se jím i školská rada a obecní úřad. Pedagog, který na svém kontě nemá z minulosti žádné stížnosti, ve škole nadále učí.

Muž kadeřník drží nůžky iZdroj fotografie: Freepik

Na DámskémDeníku jsme před časem psali o podobném případu, který se odehrál na střední škole v kyperském Limassolu. Učitel angličtiny potrestal nedochvilného studenta tím, že ho nůžkami ostříhal. Podle kantora účes žáka neodpovídal zásadám uvedeným ve školním řádu. Ostříhání mělo být trestem za to, že přišel pozdě, a zároveň přizpůsobením chlapcova vzhledu pravidlům stanoveným institucí. Rozzuřená matka chlapce si stěžovala vedení školy i kyperskému ministerstvu školství.

Co říkáte na to, jak se učitel zachoval?

Diskuze Vstoupit do diskuze
136 lidí právě čte
Zobrazit další články