Fenka bezmocně ležela před garáží a kvůli řetězu se nemohla ani pohnout. Soused už nedokázal nečinně přihlížet

Týraná a zesláblá fena ležela v zuboženém stavu před garážovými vraty svého majitele. Kdyby nezakročil soused, bůhví jak by její případ skončil.

týraný pes v boudě i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Občas zůstává rozum stát, když vyjde najevo, jak moc se dokáží někteří majitelé zvířat chovat bezohledně až násilně. Nejde snad ani pochopit, jak se může člověk dopustit tak nelítostných činů, které ubližují bezbranným čtyřnohým přátelům. Špatného zacházení se dostalo také mladé fence Cale, která u svého pána plnila funkci hlídacího psa. Ten však zapomněl, že jde stále o živé stvoření, které potřebuje péči.

Nedovoloval pohyb

Cala pochází z Kostariky, ze které však poznala nanejvýše okolí garáže svého majitele. Většinu času trávila schoulená před vraty. Postupem času se její stav zhoršil natolik, že už nemohla ani stát. Nedostatek potravy, ale také veterinární péče měl devastující účinky na její zdraví. Věčně ležela s těžkým a hrubým řetězem kolem svého krku. Řetěz měl velmi znepokojivou délku.

Byl tak krátký, že feně nedovoloval skoro žádný pohyb. Soused, který se nedávno přistěhoval do vedlejšího domu, si zuboženého zvířete všiml hned při příjezdu. Nemohl se na pasivní týrání dále dívat a celý případ nahlásil příslušným orgánům. Přivolaní dobrovolníci a pracovníci útulku se Caly okamžitě ujmuli a odvezli ji na bezpečné místo, kde o ni bylo postaráno.

Ošetření kůže

Později o případu řekli: „Caliny životní podmínky byly otřesné. Doteď z ní vyzařuje smutek a frustrace. Doslova čekala na svůj konec, aby ta noční můra konečně skončila. Její případ patří mezi ty obzvláště kruté.“ Cale byla poskytnuta základní péče, která zahrnovala hlavně dodání umělé výživy a ošetření kůže na krku, která byla pohmožděna po svírání nekvalitním železem.

Zveřejnil(a) Territorio de Zaguates dne Středa 13. června 2018

Dalším problémem bylo Calino chování ve společnosti jiných zvířat, hlavně psů. Zpočátku se k nim chovala poměrně agresivně, jelikož byla předtím zvyklá především na samotu. To se však časem zlepšilo. Dnes má fena nový domov a zároveň milující rodinu. Každým dnem se její fyzický a psychický stav zlepšují. Stal se z ní úplně nový pes, kterého by jeho původní majitel ani nepoznal.

Jak byste potrestali tyrana?

Zdroj: BoredPanda
Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články