Tanečník s velkým tělesným hendikepem ohromil v talentové soutěži. Něco takového porotci ani diváci nikdy neviděli

Svým životním příběhem chce nadaný tanečník inspirovat další lidi se zdravotním postižením, aby našli odvahu překonávat společenské stereotypy.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V populárních talentových show občas nadaní soutěžící zabodují nejen svým číslem, ale také příběhem. Někdy se dokonce zapíší i do historie pořadu, podobně jako sedmadvacetiletý tanečník z Jihoafrické republiky Musa Motha, který předvedl své umění v soutěži Britain’s Got Talent. Vysloužil si totiž zlatý bzučák, který ho poslal rovnou do finále, od všech členů poroty. To se dosud v pořadu ještě nikomu nepodařilo.

Chtěl být profesionálním fotbalistou

Porotu sympatický tanečník, který momentálně žije v Londýně, zaujal na první pohled. Na podium přišel o berlích, protože má amputovanou končetinu. Když ho zvídaví porotci vyzpovídali, ukázalo se, že jeho životní cesta byla neuvěřitelně složitá a těžká. Musa vyrůstal v Johannesburgu a miloval fotbal. Snil o tom, že jednou bude profesionálním hráčem. Jenže jeho plány už v dětství zhatila krutá nemoc.

mikrofon

„Jsem jenom člověk,“ zpívala žena na invalidním vozíku v talentové soutěži. V jejím podání získala písnička zcela nový rozměr

V jedenácti letech u něj lékaři diagnostikovali rakovinu kostí. Přesněji osteosarkom, který podle serveru OsteosarcomaNow nejčastěji postihuje dlouhé kosti. Aby si Musa zachránil život, nezbylo mu nic jiného než si nechat amputovat levou nohu. Zákrok zmařil jeho fotbalové ambice. „Po amputaci jsem se zamiloval do hudby. Moji přátelé v té době tančili a nabádali mě, abych se to také naučil. Řekl jsem si, že to je perfektní příležitost, jak inspirovat další lidi,“ řekl Musa serveru TheSun.

Zahrál si i v několika videoklipech

Když předvedl své umění v talentové soutěži Britain’s Got Talent, ohromil porotce i publikum. Dojatý byl i obávaný kat poroty Simon Cowell, jenž se obvykle s účastníky show ani trochu nemazlí. Hendikepovaný tanečník se dokonce zapsal do historie, protože se stal vůbec prvním soutěžícím, který získal společný zlatý bzučák od všech členů poroty, jenž ho poslal přímo do finále. Za bouřlivých ovací publika, které tleskalo ve stoje, se Musa v slzách sesunul k zemi.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Musa Motha (@musa_motha95)

Mladík si našel svoji životní cestu navzdory vážnému hendikepu. „Slovo nemožné se dá rozdělit na dvě části. Jsem příkladem toho, že všechno je možné,“ podotkl šťastný Musa, který začínal v roce 2010 jako pouliční tanečník a celkem rychle si získal pozornost i uznání. Díky tanci, kterým chce inspirovat lidi se zdravotním postižením k překonávání bariér, se dostal i k účinkování v hudebních videoklipech. Jedním z nich je třeba video k písni One Dance od kanadského zpěváka Drakea. V roce 2018 se Musa připojil k souboru současného tance Vuyani Dance Theatre v Johannesburgu.

Jak se vám líbí vystoupení hendikepovaného tanečníka?

Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Zobrazit další články