Video: Křehká studentka se musela vyrovnat se ztrátou vlasů, ale ani to ji nezastavilo. Zazpívala jednu z vlastních písniček

Vystoupení nadané středoškolačky nadchlo porotu i diváky ostře sledované soutěže. Její projev, zpěv i hra na kytaru jsou stejně křehké, jemné a krásné jako ona sama.

i Zdroj fotografie: S vědomím FTV Prima
                   

Populární talentové soutěže občas vygenerují zajímavou osobnost, která má šanci uspět se svým nadáním i na profesionálním poli šoubyznysu. Jednou z nich byla i subtilní dívka s kytarou Anežka Binková, která chtěla prorazit se svým zpěvem. Když na pódium jednoho z uplynulých ročníků show Česko Slovensko má talent šikovná hudebnice přišla, zvídavé porotce mnohem víc než její talent zajímal její vzhled.

Hraje na flétnu, saxofon i kytaru

Sedmnáctiletá středoškolská studentka hotelového managementu přijela do talentové soutěže z Hrotovic na Třebíčsku. Rozhodla se, že zazpívá vlastní skladbu a doprovodí se na kytaru. Hudba jí učarovala už v dětství. Začala hrát na zobcovou flétnu a později na saxofon a kytaru. Také skládá vlastní skladby a píše texty. „Píšu texty, které jsou prostě lidské a každý se v nich může najít. Je mým snem, aby to lidi bavilo,“ vysvětlila Anežka.

Jakmile se Anežka objevila na pódiu, okamžitě upoutala pozornost poroty. Dívka s velmi kraťounkým sestřihem vlasů připomínala irskou zpěvačku Sinéad O‘ Connor. „Máte zajímavou image,“ konstatoval obávaný kat poroty Jaro Slávik. Jenže to, že dívka má v podstatě téměř holou hlavu, záměr původně nebyl. „Teď už je to image, ale bylo to ze zdravotních důvodů,“ objasnila porotě Anežka.

Anežka už roky trpí alopecií

Středoškolačka na rozdíl od jiných dívek v jejím věku, které si své dlouhé kadeře šlechtí, stejnou možnost nemá. „Měla jsem velmi dlouhé kudrnaté vlasy, ale když mi bylo 12 a ráno jsme se česala, zjistila jsem, že mám na hlavě holé místo. Řekla jsem to našim, byli jsme u doktora, dlouho nevěděli, z čeho to je, mysleli si, že to je alergie. A pak mi vypadaly vlasy na dalších místech a nakonec všude,“ vysvětlila Anežka s tím, že trpí alopecií, což je autoimunitní onemocnění.

Jakub Prachař iZdroj fotografie: Nextfoto

Vyrovnat se se ztrátou vlasů nebylo pro studentku jednoduché. „Skrývala jsem to. Ještě loni jsem nosila paruky. Přestala jsem s tím, protože jsem to zkrátka nebyla já,“ dodala. Svůj handicap vyřešila právě velmi krátkým sestřihem. „Sluší vám to,“ ocenil vzhled Anežky další z porotců Jakub Prachař. Konečně mohla předvést v talentové soutěži své nadání. Křehká dívka s krásným hlasem okouzlila celý sál svým hlasem i hrou na kytaru.

Prachař psal větší nesmysly

Když dozpívala, vysloužila si bouřlivý potlesk. „To je hotový. Jste krásná, zpíváte, skládáte, píšete texty, které jsou dobré. Jestli jsem já v sedmnácti psal, tak to byly daleko větší nesmysly, tedy ono mi to vydrželo doteď,“ řekl Prachař. Poklonu studentce vyšvihla i další ze sudích Marta Jandová. „Jsem absolutně okouzlená. To, co z vás čiší, je krásné,“ prohlásila. Nakonec křehká Anežka dostala čtyřikrát ano a postoupila do další fáze soutěže.

Co říkáte na vystoupení talentované studentky?

Diskuze Vstoupit do diskuze
79 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Ocet má na zahradě 3 způsoby uplatnění: Proti plevelu, škůdcům i jako čistič
Události247.cz
Události247.cz
Konsolidační balíček dostává svou podobu, předčasný důchod bude zřejmě minulostí
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Superpotravina med: Potravina plná vitamínů pomůže nejen na nachlazení
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství