Charlotte Štiková lítá v maléru, ve vzduchu dokonce visí hromadná žaloba. „Je to zlodějka,“ říká žena, která s ní obchodovala

Nejmladší členka excentrické rodiny známé z reality show Štiky zřejmě bude muset čelit policejnímu stíhání. Lidé se cítí být poškození jejími podivnými obchodními praktikami.

Charlotte Štiková zhubla i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Lavina obvinění se snáší na hlavu Charlotte Štikové (27). Členka rodiny známé z trochu bizarní reality show Štiky se dostala do problémů kvůli podivným obchodním praktikám. Na internetu nabízí oblečení, které si nechá zaplatit, ale příjemci se svého objednaného zboží nedočkají. Na urgence prý nereaguje a některé stěžovatele dokonce zablokovala. Pravděpodobně jí nyní hrozí oplétačky s policií a trestní stíhání.

Nemám objednané zboží ani peníze

Před obchodováním s Charlotte varuje několik lidí, kteří se měli při nákupech spálit. „V srpnu 2022 jsem u ní přes Instagram zakoupila koženkové šortky a dodnes nemám ani peníze, ani šortky. Došla mi trpělivost,“ cituje Blesk ženu jménem Kristýna s tím, že po opakovaných výzvách, aby buď šortky zaslala, nebo vrátila peníze, si ji Charlotte zablokovala. Zoufalé ženě nezbylo nic jiného, než se obrátit na orgány činné v trestním řízení.

Přestože zboží si objednala už loni, chtěla dát nejmladší člence rodiny Štikových čas, aby šortky doručila. Na začátku roku jí už ale došla trpělivost. Záležitost skončila na policii. S trestním oznámením jsem čekala několik měsíců. Chtěla jsem jí dát šanci, třeba jen zapomněla. Nakonec to vyřešila blokací a já nemám ani šortky, ani peníze,“ dodala Kristýna. Na žádost deníku o vyjádření Charlotte nereagovala. A lidí, kteří mají podobnou zkušenost, začalo přibývat.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Charlotte Štiková (@charlotte_stikova)

Nakupující nevylučují hromadnou žalobu

Růžovou mikinu GAP si od Charlotte objednala další z žen, které pravděpodobně naletěly, Marie. „Dnes už je to týden, co jsem zaplatila, ale žádnou mikinu nemám a Charlotte se mnou přestala komunikovat. Naposledy mi psala, že balíček posílá přes Zásilkovnu, ale nic neposlala, to už by mi dávno přišlo upozornění. Jednoduše se na to vykašlala. Na mé zprávy vůbec nereaguje a mikinu, kterou jsem si u ní objednala a zaplatila, nabízí k prodeji dál. Co vím, tak zájemcům odepisuje, ale mě úplně ignoruje,“ postěžovala si Expresu.

Nakupující se zřejmě domnívali, že člověk známý z televize, což svého času díky reality show členové rodiny Štikových byli, nebude pochybný obchodník. Jenže se mýlili. „Nebála jsem se jí poslat peníze, protože jsem si řekla, že je veřejně známá osoba, tak bude určitě seriózní, a nestojí o ostudu,“ vysvětluje Marie. Podle ní mají další lidé podobnou zkušenost a řeší to na sociálních sítích. Žena nevylučuje, že je ve hře i podání hromadné žaloby.

Podobné dluhy už jednou zaplatila sestra

Zklamaným kupujícím zřejmě už ani tak nejde o věci, které si objednali ani o peníze, ale spíš o princip. „Je to pár stovek a já se s nimi už rozloučila. Jsem smířená, že mikiny se nedočkám, ale proč by jí to mělo jako procházet? Kolik lidí asi už naletělo? Ona prostě prodává hadry a nikomu nic potom nepošle. Za mě je to zlodějka,“ uzavřela Marie. Ve své frustraci se dokonce obrátila na švagra podivné obchodnice Josefa koktu. Ten jí ale měl odpovědět, že Charlotte je kráva a na zprávy neodpovídá ani příbuzným.

Charlotte Štiková se sestrou Ornellou a matkou Monikou iZdroj fotografie: Nextfoto

Ruce pryč od své mladší sestry tentokrát ale dává i Ornella Koktová (30). „Charlotte je líná, nespolehlivá, nepracuje a věří, že jí tyhle praktiky projdou. Už na podzim jsem za ni všechny tyhle podobné dluhy zaplatila a bylo jich dost, ale už to dělat nebudu. Ve svých sedmadvaceti letech už by se měla vzpamatovat,“ cituje rozzlobenou Ornellu Extra. Když na Charlotte prý udeřila, přiznala jí, že je „dement“. Lidé, kteří se cítí podvedení, se obracejí na policii. Za trestný čin podvodu hrozí podmínka, ale také až dva roky vězení.

Co říkáte na podivný byznys Charlotte Štikové?

Zdroj: Blesk, Expres, Extra
Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Zobrazit další články