Žena měla dostat 100 korun, místo toho přišla o 15 000. Podvodníků na Vinted stále přibývá

Žena z Polska se snažila na bazarovém serveru něco málo vydělat, místo toho byla okradena o 15 000 korun. Toto je jedna z nejčastějších taktik podvodníků.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Vinted je stále rostoucí platformou pro prodej oblečení z druhé ruky. Nyní se na ní ale množí podvodníci, kteří intenzivně hledají oběti. Jako varování slouží příběh ženy z Polska, která byla sofistikovaně okradena o více než 15 000 korun poté, co se snažila prodat své kalhoty. Toto je častá taktika podvodníků, na kterou byste si měli dávat pozor.

Chtěla je prodat jen za pár korun

Vinted se stává stále populárnějším, a tak není divu, že přitahuje všemožné podvodníky a zloděje. Mladá žena z Polska se zde rozhodla prodat za zhruba 100 korun staré, obnošené kalhoty. Doufala, že pro ně někdo jiný ještě najde využití. Udělala několik fotek a jen čekala, jestli se jí do soukromé zprávy ozve nějaký potenciální kupec.

Ozval se velmi rychle

Do pár hodin už měla v doručené poště první zprávu. Muž jí napsal, aby klikla na odkaz ve zprávě a zadala tam informace o svém bankovním účtu, aby jí mohl co nejrychleji převést peníze a kalhoty si od ní koupit. Tvrdil, že je to bezpečné a efektivní řešení, takže uživatelka odkaz využila a zadala do připraveného formuláře všechny údaje o svém účtu.

žena něco dělá na notebooku iZdroj fotografie: Pixabay

Zadala tam důvěrné informace

Bohužel však byla až příliš důvěřivá a zadala do políček také velmi zásadní informace, díky kterým se zloděj mohl do jejího bankovnictví nabourat. Podvodník si z jejího účtu zakrátko odeslal na ten svůj více než 15 000 korun, které žena už nikdy neviděla, takže jí bohužel zbyly jen oči pro pláč. Nebyla navíc zdaleka první, kdo na podobný podvod naletěl.

Děje se to i u nás

Smutným faktem je, že tyto podvody se přesouvají také do České republiky. Dávejte si proto velký pozor na to, kam zadáváte své důvěrné údaje, a vždy situaci raději důkladně prověřte. Pozorně si přečtěte informace o doméně, ze které vám přišel odkaz, a pokud si nevíte rady, kontaktujte vaši banku, kde vám určitě ochotně pomohou.

Jaký máte názor na platformu Vinted?

Zdroj: SuperExpres
Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Zobrazit další články