„Spletla jsem si osamělost s láskou. Zbytečně jsem se zapletla do manželství,“ říká nešťastná žena

Čtenářka zaslala do redakce dopis jako varování pro ostatní ženy, které se také cítí osamělé, aby neudělaly stejnou chybu jako ona.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Naše čtenářka zaslala do redakce dopis, v němž popisuje svou životní story, ale především chce varovat ostatní ženy, aby neudělaly stejnou chybu jako ona. Apeluje na všechny, aby to braly jako varovný příběh, protože se zbytečně nechala přemluvit k manželství. Spletla si samotu s láskou a dopadlo to pro ni katastrofálně, proto by se o zážitku s nevydařeným vztahem chtěla podělit s ostatními.

Když děti odešly, cítila se osamělá

Paní Zlata Horkelová se s manželem rozvedla již před mnoha lety. Nikdy jí nevadilo, že je singl. Byla nezávislá, podnikala, dobře vydělávala, ale především měla malé děti a starost o ně ji naplňovala. Její dům byl stále plný jejich kamarádů a mladých lidí, kteří tam často i přespávali. Když však její potomci odpromovali a odstěhovali se, padl na ni splín. Dcera odcestovala na druhý konec světa a syn sice bydlí ve stejném městě, ale má svou rodinu, která ho naplno zaměstnává.

Paní Horkelová, jíž bylo přes padesát let, tak zůstala úplně sama. Osamělé večery, víkendy a později i prázdniny a svátky jí dávaly zabrat. Sice dostávala pozvání od rodiny a přátel, aby s nimi trávila čas, ale pokaždé si připadala jako páté kolo u vozu, že ji zvou jen ze soucitu, a to jí bylo nepříjemné. Necítila se tak dobře a raději s díkem nabídky odmítala. Takovýto život ji už přestával bavit a ona přemýšlela, co dál dělat a jak z té samoty ven. Jedním z jejich klientů byl muž jménem Ondřej. Byl v podobném věku a taky sám.

Spletla si osamělost s láskou

S manželkou se rozvedl již dávno a měl dva dospělé syny. Několikrát se setkali pracovně a on ji jednou pozval na večeři. Paní Horkelovou uchvátil svým smyslem pro humor a zápalem pro čtení. Po čase spolu začali chodit, byli zamilovaní a vše bylo úžasné. Nyní byla žena se svým životem spokojená. Když jí Ondřej nabídl sňatek, protože by bylo fajn spolu zestárnout a starat se jeden o druhého, souhlasila. Řekla si, že konečně zase nebude trávit svátky sama. Jelikož mají oba děti, podepsali na její žádost předmanželskou smlouvu o oddělení majetku.

Bohužel po svatbě se Ondřej změnil. Nastěhoval se k ní, prodal svůj byt, část peněz dal svým synům a část si nechal. Z galantního pána s fantazií se vyklubal pořádný lakomec. Nechce na nic přispívat, stále za sebe nechává platit a navíc si ze své ženy udělal služku. Chce, aby se mu věnovala, prala mu, uklízela a vařila jako dokonalá manželka. Navíc je vybíravý, hypochondr a vyžaduje stálou pozornost. Z takového života je už unavená. A tak si paní Horkelová po pár letech vztahu uvědomila, že se nechala napálit jako školačka. Chce se rozvést.

Když to manželovi oznámila, začal naříkat, že nemá kam jít, protože prodal byt. Naštěstí ale mají podepsanou předmanželskou smlouvu, takže ho prakticky vyhodila, protože už se na něj nemohla ani podívat.Proto sdílím svůj příběh jako varování. Vím, že je mnoho svobodných žen v mém věku, které se cítí samy. Já věřila, že najdu romantický vztah, který zaplní prázdnotu v mém životě, a podívejte se, jak jsem dopadla. Takoví muži nehledají lásku, ale jen ženu, která se o ně na stará kolena postará. Neudělejte takovou chybu jako já,“ varuje ostatní ženy paní Horkelová.

Co si myslíte o jejím příběhu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
142 lidí právě čte
Zobrazit další články