Lakomec chtěl být pohřben se všemi svými penězi. Jeho manželka vymyslela, jak si je nechat, a přesto mu přání splnit

Než zřízenci na konci obřadu uložili rakev do země, otevřela žena víko a něco do ní schovala pro zesnulého manžela. Přátelé a rodina nechápali, že to opravdu udělala.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Někteří lidé by si pro korunu nechali vrtat koleno. Což je obvykle ne zcela příjemná vlastnost. I když v době obrovského zdražování potravin, služeb, energií i pohonných hmot se to asi dá pochopit. To, co ale chtěl sobecký a šetřivý muž po své ženě, se už chápe mnohem hůř.

Chtěl si vzít peníze do hrobu

Celý život se tento skrblík zajímal jen o peníze. Snažil se uspořit na všem, takže rodina si rozhodně nežila nad poměry, neměla luxusní auta ani nejezdila na drahé dovolené. Mužova hrabivost a láska k majetku byly dokonce tak velká, že na své peníze myslel i v poslední vůli. Respektive na to, že si je nechá.

Svůj majetek si totiž lidově řečeno chtěl prostě vzít do hrobu. Ve své závěti skrblík stanovil, že všechny jeho peníze budou uloženy do rakve a pohřbeny s ním. Neuvěřitelná sobeckost vůči manželce, která po jeho smrti zůstane bez prostředků, je skutečně velmi neobvyklá, zarážející a jistým způsobem i odsouzeníhodná.

Vložila do rakve obálku

Pravděpodobně málokterý partner by takové poslední přání měl v úmyslu splnit. Jenže vdova po skrblíkovi byla poslušná, a navíc zbožná. Zároveň milovala svého muže natolik, že mu poslední přání nemohla v žádném případě odepřít. Jako seniorka se ale peněz, kterých starší generace nemá na rozhazování, nechtěla vzdát.

Přemýšlela, co má dělat, a nakonec ji napadlo překvapivé řešení. Na pohřbu se během obřadu naklonila k rakvi s tělem jejího zesnulého muže a vložila do ní obálku. Přítomní hosté věděli o nesmyslné závěti a byli šokovaní, když viděli, že vdova něco dává do rakve. Nechtěli uvěřit, že by všechny peníze pohřbila s manželem.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Peníze uložila na bankovní konto

Na pohřební hostině se na to vdovy jeden z přátel zeptal. Odpověděla souhlasně. Musela přece splnit manželovu poslední vůli. Vzala tedy veškeré finanční prostředky a uložila je v bance na společný účet, ke kterému byly vystaveny dvě platební karty. Jednu si nechala a druhou dala manželovi do rakve. Může ji používat podle libosti a má přístup ke svým penězům, kdykoli se mu zachce.

Co říkáte na to, jak se žena vypořádala se závětí?

Zdroj: FactsVerse
Diskuze Vstoupit do diskuze
134 lidí právě čte
Zobrazit další články