Čtenářka Helena: „Vnukovi bude už 6 let a má snacha ho stále kojí. Připadá mi to strašné a nevím, co mám dělat“

Snacha naší čtenářky Heleny ještě pořád kojí svého syna, ačkoliv už je na to dost starý. Heleně to připadá nechutné a neví, jak by se měla zachovat.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Helena napsala do naší redakce poté, co se pohádala se svou snachou Ivanou. Neshody mezi ženami zapříčinilo to, jak starý je Ivanin syn, kterého ještě pořád několikrát za den kojí. Heleně tento vztah mezi Ivanou a malým Filipem nepřipadá vůbec v pořádku a rozhodla se o svůj příběh podělit se čtenáři.

Už dávno chodí do školky

Faktem totiž je, že Ivanin syn Filip nedávno oslavil páté narozeniny, a tak půjde za rok do první třídy. To je hlavní důvod, proč Heleně celá situace připadá podivná. Ivana se navíc tím, že svého syna kojí, chlubí téměř všude. „Vůbec se nemám za co stydět, je to naprosto přirozená věc! Dokud mléko mám, proč bych ho synovi neposkytla, příroda to tak zařídila z dobrého důvodu,“ oponuje vždy své tchyni.

Každý den takto večeří

Ivana Filipa kojí každé ráno a večer, a někdy i v průběhu dne. Má ještě jedno mladší dítě, dceru Annu, té je ale teprve rok. Přesto je matka oba často kojí zároveň a vůbec se tím netají. Helena přiznává, že se vždy zhnuseně odvrací. Ivana je ale na sebe pyšná a celou situaci zlehčuje. Dělá si z tchyně legraci a říká, že Filipa klidně bude kojit ještě na střední škole.

kojeni-maleho-novorozence iZdroj fotografie: Depositphotos

Poradila se s kamarádkami

Heleně na tom celém asi nejvíce vadí, že to Ivana vůbec nebere jako součást svého soukromí. Nevěděla, jak jí má říct, že je to nechutné, a proto se o tom pobavila s kamarádkami. „Moje přítelkyně mi řekly, abych Ivaně sdělila, že mi to vadí, ať své děti nekojí přede mnou. Navíc jsem své snaše zdůraznila, aby o tom se mnou raději ani nemluvila, abychom se vyhnuly konfliktům,“ napsala Helena.

Sama ví nejlíp, co je dobré

Ivana celý problém shodila ze stolu. „Tohle už s tebou nechci nikdy řešit. Je to jen moje věc, jak se ke kojení budu stavět, a musíš to začít respektovat. Já vím nejlépe, co je pro moje děti dobré a ani jedno nijak nestrádá,“ řekla Heleně. Ta jen doufá, že kojení v tak vysokém věku Filipa nijak psychicky nepoznamená. Stojí si i za tím, že to prostě není normální.

Jaký máte názor na kojení takto starého dítěte?

Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Zobrazit další články