Felix Slováček se snažil Ivetu Bartošovou zachránit: „Já jsem na to neměl čas, tak jsem ji seznámil s Martuccim“

Proslulý saxofonista, který byl u zrodu úspěšné kariéry zpěvačky, se jí snažil pomáhat i v soukromí. Nad vztahem, který měla s hudebníkem Ladislavem Štaidlem, rozhodně nejásal.

Hudebník Felix Slováček i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Na startu hvězdné kariéry zpěvačky Ivety Bartošové (†48) stál hudebník Felix Slováček (79). Spoluobjevil ji na talentové soutěži v Jihlavě, když jí bylo sedmnáct. Svojí chráněnce se také snažil opakovaně podat pomocnou ruku v době, kdy se jí život začínal vymykat z rukou. Na premiéře druhé řady velkolepé minisérie Iveta, která znovu rozjitřila emoce, slavný saxofonista vzpomínal na to, jak několikanásobné zlaté slavici opakovaně domlouval.  

Na začátku byla jako vyplašené kuře

Se zpěvačkou, která svůj život tragicky ukončila před devíti lety skokem pod vlak, se hudebník velmi dobře znal. Poprvé se potkali na pěvecké soutěži v Jihlavě, které se zúčastnil i Petr Sepéši. „Já společně s Pavlem Vaculíkem jsme je vlastně objevili, přivezli do Prahy a začali jsme natáčet v Československém rozhlase. První elpíčko, které jsme s nimi natočili, byly Knoflíky lásky,“ vzpomínal na začátky Slováček v Extra.

Ustát vstup do velkého světa showbyznysu muselo být pro mladičkou začínající interpretku náročné. „V té době byla Iveta vyplašený kuře. Přijela do Prahy, drželi se s Péťou za ručičky, neostřílení životem,“ popisuje své dojmy Slováček. Pravidelně zval oba zpěváky k sobě domů. Jejich popularita začala rychle růst. Fanoušci duo zbožňovali. Jenže slibně rozjetou dráhu zabrzdila v roce 1985 tragická autonehoda, při které Sepéši přišel o život.

Saxofonista se nemohl starat jen o zpěvačku

Životem Bartošové ztráta partnera pořádně otřásla. Netvořila s blonďatým zpěvákem pár jenom na jevišti, ale také v soukromí. Slováček se jí snažil být v té době oporou. Alespoň ze začátku, protože byl sám dost vytížený.Byl jsem ale šéfdirigentem velkého orchestru, tak jsem se nemohl starat jen o ni, takže na ni pak začali útočit další vlčáci, kteří cítili, že by to bylo něco pro jejich formát,“ vysvětluje. Moc se mu nezamlouvalo, když zpěvačka skončila u tehdy ženatého hudebníka Ladislava Štaidla (†75).

Hudebník Ladislav Štaidl iZdroj fotografie: Nextfoto

Dokonce to Slováček svému blízkému příteli a spolupracovníkovi rozmlouval. „Láďo, nedělej to, řekl jsem mu, když si spolu začínali, ale neposlechl mě,“ řekl manžel herečky Dagmar Patrasové Expresu. V osobě Štaidla nenašla Bartošová jen manažera, ale také partnera, se kterým přivedla na svět jediného syna Artura. „Upřímně? Nemyslím si, že to pro Láďu bylo jeho nejšťastnější období. Každopádně minimálně ze začátku to asi fungovalo, nakonec měli spolu dítě, že,“ dodal saxofonista.

Hudebník ji seznámil s italským hrabětem

Po narození syna se zpěvačka přestěhovala k hudebníkovi do Jevan, ale idylka netrvala dlouho. V jejich vztahu se objevovaly stále větší trhliny a nakonec se rozpadl. V té době už Bartošová nebyla v pohodě. Štaidl tlačil na to, aby mu soudy syna svěřily do péče, protože jeho matka nebyla schopná se o něj starat. Zpěvačka se potýkala s psychickými problémy a střídala partnery. Zapíjela prášky alkoholem a několikrát se dostala do léčebny.

Iveta bartošová a Domenico Martucci iZdroj fotografie: Nextfoto

Zaneprázdněný Slováček se znovu snažil své někdejší chráněnce hodit záchranné lano. Také ji seznámil s italským šlechticem Domenicem Martuccim. „Já jsem byl v té době velký kamarád jejího někdejšího partnera Martucciho a i s ním jsme se snažili Ivetě nějakým způsobem pomoci, ale nešlo to,“ řekl Slováček s tím, že v Itálii se Martucci o Bartošovou dobře staral, nemusela nic dělat a mohla se tam dát dohromady. To se ale nestalo.

Jakou formu pomoci podle vás zpěvačka potřebovala?

Zdroj: Extra, Expres
Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Vyšší pohodlí a zvýšení produktivity práce s držákem monitoru NB G45
Události247.cz
Události247.cz
Ušetřit na jahodách se dá samosběrem: Úspora je oproti prodeji v obchodech i několikanásobná
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Kancelářský držák monitoru s vynikající ergonomií NB G45
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů