Už to bude 9 let, co odešla Iveta Bartošová. S láskou měla trápení celý život, Pomeje a Štaidl byli posledním hřebíčkem do rakve

Život popové princezny byl jako jízda na horské dráze. Zatímco na jevišti hvězda křehké krásky strmě stoupala, v soukromí se propadla do depresí, k alkoholu a práškům.

Zpěvačka Iveta Bartošová i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Měla všechno, o čem většina lidí jen sní. Velký talent, úspěšnou kariéru a tisíce fanoušků. Svět jí ležel u nohou, ale přesto zřejmě nebyla šťastná. Hvězdný život královny popu Ivety Bartošové (✝48) se sesypal jako domeček z karet. Poslední roky jejího života se dokola v médiích propíraly jenom její problémy s depresemi a sklon k alkoholu i antidepresivům. Spadla na absolutní dno, ze kterého se nedokázala odrazit. Neveselou roli v tom sehráli i muži po jejím boku.

Smrt Sepešiho ji drtivě zasáhla

Když v osmdesátých letech vstoupila do hudebního světa, byla jako zjevení. Nevinně vyhlížející křehká kráska s něžným hlasem se velmi rychle stala idolem své generace. Zdálo se, že má našlápnuto ke skvělé kariéře, kterou nemůže nic zastavit. Na jevišti i v soukromí tvořila pár s o šest let starším Petrem Sepešim. Byl její první velkou láskou. Když v pětadvaceti letech vyhasl jeho život při tragické autonehodě na železničním přejezdu, půvabnou zpěvačku to drtivě zasáhlo.

Raketový nástup její hvězdy to ale nezbrzdilo. Vydala se na sólovou dráhu, v roce 1986 se poprvé stala Zlatou slavicí a o rok později zakotvila v prestižním Orchestru Ladislava Štaidla, který doprovázel Karla Gotta. Tam se seznámila s rebelským zpěvákem Michelem Penkem, se kterým strávila několik měsíců. Plánovala společnou budoucnost, ale on toto nadšení nesdílel. Rozešla se s ním, když zjistila, že jí zahýbá.

Tahanice o syna vyhrál Štaidl

Byla tehdy na vrcholu své kariéry. Útěchu našla v náruči uznávaného skladatele a producenta Štaidla a začali spolu žít, přestože byl ženatý. Tehdy jí řekl, že se nebude rozvádět ani s ní nechce dítě. Vzepřela se mu a nakonec měl z narození syna Artura radost. Přestěhovali se do vily v Jevanech, ale idylka, ve kterou doufali, trvala jen tři roky. Ve vztahu se objevovaly stále větší trhliny a po třinácti letech se zpěvačka rozhodla, že hudebníka opustí. A začaly tahanice o syna.

Ladislav Štaidl se synem Arturem iZdroj fotografie: Nextfoto

Hvězda Bartošové tehdy začala pohasínat. Měla psychické problémy, prášky zapíjela alkoholem. Několikrát se dostala do léčebny. Střídala partnery. Štaidl chtěl, aby byl Artur svěřen do jeho péče, protože jeho matka se nebyla schopná o něj starat. Soudy mu podle serveru Kafe vyhověly v roce 2010, když Arturovi bylo 14 let a sám řekl, že chce žít s otcem. Pro Bartošovou to zřejmě už byla poslední kapka, která ji nenávratně posunula ke konci.

S prvním manželem si ubližovali

V bouřlivé době měla zpěvačka vztah s hercem Zdeňkem Podhůrským. Rozcházeli se a zase k sobě vraceli. Nakonec zakotvila u dnes již zesnulého herce a producenta Jiřího Pomejeho. Měli svatbu jako z pohádky a zdálo se, že je šťastná. Ale ve vztahu si prý oba ubližovali. Po dvou letech manželství krachlo. Pomeje podle Extra neusnesl, že ho Bartošová opustila, a pomstil se jí. Měl stát za vydáním neautorizované autobiografie Neměla jsem se narodit. Vydání knihy podle zpěvaččiných přátel zasadilo Bartošové poslední ránu, když si uvědomila, co v opilosti vyprávěla.

Novomanželé Iveta Bartošová a Josef Rychtáč iZdroj fotografie: Nextfoto

Její novou láskou se stal italský zpěvák Domenico Martucci, se kterým nějaký čas žila v jeho sídle. Ale nakonec se rozešli. Pak udržovala vztah s majitelem bezpečnostní agentury Josefem Rychtářem. Její stav se postupně zhoršoval a chtěla se s ním rozejít. Samozvaný ochránce Zděnek Macura zmatenou zpěvačku unesl do Itálie. Rychtář si ji tam ale našel. Bartošová skončila na psychiatrii, ale odmítla hospitalizaci. V roce 2013 si Rychtáře vzala. Svůj život zpěvačka ukončila 29. dubna 2014 pod koly vlaku.

Co říkáte na vztahy, které zpěvačka měla?

Zdroj: Super, Kafe, Expres
Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Zobrazit další články