Milenec Ivety Bartošové Michal Penk se odrazil ode dna. Někdejší idol dívčích srdcí hlásí návrat na pódia, drogy a alkohol jsou už minulostí

Při košickém comebacku si tisíce fanoušků zazpívaly jeho největší hit O bláznech. K tomu, aby si znovu stoupl na pódium, mu pomohla kapela Lucie, kterou kdysi zakládal.

Zpěvák Michal Penk i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Zpěvák Michal Penk (54) byl idolem dívčích srdcí a jednou z populárních tváří československé hudební scény z přelomu osmdesátých a devadesátých let. Spoluzakládal legendární skupinu Lucie, ale největší slávu zažil ve stáji Ladislava Štaidla. Pohledný interpret s rebelskou vizáží si okamžitě vydobyl své místo na výsluní. Raketový vzestup ale vystřídal strmý pád. Propadl drogám a alkoholu, skončil na ulici a z pódií na dlouhá desetiletí zmizel. Teď hlásí návrat.

Málokdo věřil, že se na pódia znovu vrátí

O comeback se Penk pokoušel několikrát, ale nikdy to nevyšlo. Pravděpodobně mu chyběla silná motivace. Jenže tu zřejmě už našel. „Vždycky jsem to zapíchnul moc předčasně, chtělo by to, abych v tom pokračoval. Něco jsem nazpíval a pak zase skončil. Teď jediný důvod, co mě žene, je, aby mě můj syn viděl aspoň jednou v životě na koncertě, protože tak mě nezažil,“ řekl před časem iRozhlasu. Přestože málokdo věřil, že po problémech se závislostí se na pódium vrátí, zvládl to.

Pomohla mu v tom kapela Lucie, kterou kdysi zakládal. Vystoupil jako předskokan na jejím košickém koncertu. Na jevišti před zaplněnou Steel arénou se zpěvák, který má na kontě hity jako Odpusťte nám, O bláznech, Horší, když se neotevře padák nebo Stín, znovu objevil po dlouhých 28 letech. Ve světle hnědé kožené bundě půl hodiny bavil tisíce fanoušků svým zpěvem. Navzdory tomu, že před vystoupením bylo znát, že jistá dávka nervozity ho může svazovat, to ale vypadá, že svůj návrat na scénu dobře odstartoval.

Držte mi palce, abych něco nezkazil

Před koncertem, který má zřejmě být zlomem v jeho kariéře, se na sociálních sítích totiž podělil o své dojmy. „Ahoj lidi, tak je to tady a já konečně začínám zase koncertovat. V sobotu budu zase zpívat před lidmi s kapelou a moc se na to těším a doufám, že koncertů bude hodně. Teď, jak jsme zkoušeli, jsem si uvědomil, že mě to zase strašně baví, a tak se s vámi chci jenom podělit o tuhle moji radost. Moc se těším na sobotu, když tak si na mě vzpomeňte a držte mi palce, abych něco nezkazil,“ napsal Penk.

Skalní fanoušci doufají, že zlé časy jejich idolu jsou už minulostí. Na výsluní se talentovaný zpěvák a skladatel hřál do roku 1994. Lámal dívčí srdce, a dokonce si prožil několikaměsíční románek se zpěvačkou Ivetou Bartošovu. Pak ho ale drogy a alkohol stáhly ke dnu. „Začalo to trávou, byl jsem najednou uvolněnej. Pak přišel kokain, ten mi připadal povrchní, a pak pervitin. První zážitky byly úžasný, jenže pak přišli ti bubáci, slyšel jsem několik let hlasy, jenže to nebylo pět hlasů, ale třeba padesát,“ cituje Penka iRozhlas.

Z nejhoršího vytáhla zpěváka muzika

Zpěvák se změnil k nepoznání, drasticky zhubnul, nosil plnovous, měl dluhy, autonehodu a psychické problémy. Dvanáct let bojoval s tím, že slyšel hlasy, se kterými se vybavoval. Nakonec se ale rozhodl se zpackaným životem něco udělat. Nastoupil na protidrogovou léčbu. Z nejhoršího ho prý vytáhla hudba. „Jsem strašně rád, že jsem se mohl vrátit na pódium, opravdu moc. Děkuju,“ řekl na košickém pódiu těsně před tím, než spustil svůj největší hit O bláznech, který zaplněná aréna zpívala s ním.

Co si myslíte o návratu Michala Penka na koncertní podia?

Zdroj: Blesk, iRozhlas
Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Zobrazit další články