Šel vyhodit odpadky a v popelnici našel nebohého tvora. Králík se tam třásl mrazem

Muž z polského města šel odpoledne vyhodit odpadky, když tu si všiml strašlivé věci u popelnice. Nedokázal uvěřit tomu, že je někdo schopný tak ohavného činu.

Černý králík i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Spoustu zvířat a domácích mazlíčků v dnešní době stále bohužel potkává krutý osud. Přesvědčil se o tom obyvatel varšavské čtvrti Muranów, když se podíval na kontejner na odpadky stojící na pozemku poblíž jeho bydliště. Na popelnici s odpadem si všiml černé koule, která nutně potřebovala pomoc.

Mladík šel vynést odpadky

Když muž vešel do zděného altánu, ve kterém stály popelnice, všiml si, že na víku velké popelnice stála klec pro králíky. Navzdory nízké teplotě ji tam někdo musel umístit schválně. Nejprve kleci nevěnoval žádnou pozornost, ale když přišel blíže, všiml si, že se v ní něco hýbe. Lekl se, ale přistoupil blíže a nevěřil svým očím.

Rozhodl se rychle jednat

Na víku v kontejneru se třásl zimou drobný králík. Tento černý chlupatý ušák byl asi roční sameček. Celý vyděšený se choulil v rohu své klece a těkal zrakem po mladíkovi. Klec, ve které byl ponechán, mu navíc byla příliš malá. Muž vylekaně zavolal na pomoc policii a králíka ihned vzal do tepla svého domova. Tam se o něj staral až do příjezdu strážníků.

Králík byl hned převezen

Vyděšeného černého králíka strážníci převezli na záchrannou stanici, která se o taková zanedbaná zvířata dennodenně stará. Třeba byl králík vánočním dárkem, a když si majitel uvědomil, jakou odpovědnost to obnáší, jednoduše se ho takto bezcitně zbavil. Nebyl by to první ani poslední případ takového rázu,“ přemýšlel důstojník.

Jeho zdravotní stav se zlepšil

Ačkoliv měl namále, záchranáři na stanici ho kvapně vrátili zpět do zdravé kondice. Králík byl přesto otřesen svým zážitkem a vyhýbal se lidem v celém areálu. Muži, jenž králíka zachránil, se ho ale zželelo natolik, že si vyjednal s majitelkou stanice jeho adopci. Po kompletním uzdravení by si králíka rád vzal k sobě domů a dopřál mu lásku, kterou si tento nebožák zaslouží.

Bohužel takto každý rok skončí tisíce zvířat, která někdo s dobrým úmyslem koupil k Vánocům či narozeninám. Jenže živí tvorové by nikdy neměli sloužit jako dárky. Pořídit si zvíře vyžaduje zodpovědné rozhodnutí a je to přece jen velký závazek.

Jaký máte názor na pořizování zvířat jako dárků?

Zdroj: WarszawaTVP
Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Zobrazit další články