Z obyčejného nachlazení se vyklubala závažná nemoc. Mladá žena se teď svými skvrnami chlubí celému světu

Zdravotní sestru začalo bolet v krku a nikdo v tu chvíli nečekal, že se z toho vyvine něco jiného, než nachlazení.

i Zdroj fotografie: S vědomím Ashling Armstrong
                   

Když zdravotní sestru začalo bolet v krku, myslela si, že je to obyčejné nachlazení. Nakonec ale lékaři přišli na to, že právě bolest v krku byl spouštěč její rozvíjející se lupénky. Postupem času se jí začala loupat kůže a nyní má po těle mnoho skvrn. Nejprve se za sebe velmi styděla, ale nyní už září na svém instagramu.

Myslela si, že jsou to obyčejné pupínky

Existuje několik druhů lupénky. Někteří pacienti mají pouze jednu z forem, zatímco jiní mají kombinaci více typů. A asi 5 % všech pacientů trpí takzvanou chlapeckou lupénkou. A zdravotní sestra Ashling Armstrong je právě jedním z nich. Když Ashling uviděla první červené skvrny, myslela si, že jsou to obyčejné pupínky. Během týdne se jí ale rozšířily po celém těle.

Nejprve se na těle objevují malé pupínky, které nevypadají jako něco vážného. Ale tyto pupínky se pomalu začnou rozšiřovat a zvětšovat, až nakonec napadnou celé tělo. Tato forma lupénky se většinou objevuje u dětí a dospívajících. Tento stav je obvykle vyvolán infekcemi nebo viry, a to zejména v krku a plicích.

Styděla se za sebe

Bolest v krku je nejčastějším spouštěčem této nemoci. A to bylo přesně to, co spustilo nemoc i u Ashling. Dlouhou dobu se snažila svoji nemoc skrývat a nosila jen věci, které nebudou odhalovat její tělo. Neznámí lidé si o ní často mysleli, že má vážné popáleniny. Ale když se skvrny začaly objevovat i na obličeji, věděla, že je zbytečné zahalovat tělo. Svoje fotografie začala sdílet na sociálních sítích.

iZdroj fotografie: S vědomím Ashling Armstrong

Ashling tedy sdílela svoji fotku, kde byly vidět její skvrny, kterým říká „leopardí skvrny“. A říká, že je to to nejlepší, co pro sebe kdy udělala. Cítí se ve svém těle velmi dobře a její sebevědomí prudce stouplo. A její profil dost možná pomůže i ostatním dívkám. Nemusí být totiž retušovány jako modelky, aby byly krásné.

Co byste dělali na místě této sestřičky vy?

Zdroj: Express

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
7 psích plemen, která si skvěle rozumí s kočkami. Jsou trpělivá a nevykazují žádné známky agrese
Události247.cz
Události247.cz
Růst důchodů nekončí: Během následujících měsíců se zvednou hned několikrát. Češi ale vyšší penzi nechtějí hned z několika jasných důvodů
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Fyzioterapeut doporučil 5 cviků, které odbourají bolest zad v bederní oblasti. Navíc posílí okolní svaly, takže fungují i jako prevence
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Miliony mrtvých hladem. V 6. století nad severní polokoulí rok a půl téměř nesvítilo slunce