Rychtář odmítá vydat urnu Ivety Bartošové: „Ivetu jen zneužívali. Nikdy ji nedostanou“

Přestože od tragické sebevraždy zpěvačky uplynulo už devět let, stále nemůže v klidu spočinout. Urna s jejími ostatky pořád nebyla uložena. Příbuzní to nesou těžce.

Josef Rychtář manžel Ivety Bartošové i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Zesnulá zpěvačka Iveta Bartošová († 48) má sice na hřbitově v Říčanech okázalý hrob, který nechal zřídit její manžel Josef Rychtář (70), ale urna s jejími ostatky tam uložená není. Vdovec ji má i devět let po tragickém úmrtí svojí Džambulky doma. „Mám doma v pokoji její velikou fotku, urnu a andílky. Tím, že ji mám na očích, tak ani nejde zapomenout,“ nechal se slyšet říčanský podnikatel s tím, že ho zesnulá žena chodí navštěvovat ve snech.

Rodina nechce, aby urnu měl Rychtář

Ze situace není nadšená rodina někdejší popové princezny a několikanásobné zlaté slavice. Na hrob, který zřídil Rychtář, nikdo z příbuzných, včetně syna Bartošové Artura Štaidla (26), nechodí. „Nebyla jsem tam ani jednou. Nevidím důvod, vždyť tam Iveta ani není,“ cituje zpěvaččinu sestru Ivanu (57) server Extra. Rodina nesouhlasí, aby měl Rychtář urnu u sebe. „Tohle je moc smutný a trápí nás to všechny, ale lepší je to ani nekomentovat,“ dodala.

Podobně situaci vnímají i lidé z blízkého okolí Bartošové. Památku na zpěvačku, která na sklonku svého života bojovala se závislostí na prášcích i alkoholu a nakonec se rozhodla 29. dubna 2014 ukončit svůj život pod koly jedoucího vlaku, její blízcí uctívají po svém. „Nechodím na hroby, kde není nikdo pochovaný. Nevidím v tom žádný smysl. Já si v ten tragický den zapálím svíčku raději doma,“ uvedla Arturova chůva Golda Dvořáková (69).

Do urny nechal zatavit zlato a šperky

Sestra Bartošové svíčky za zesnulou zpěvačku také zapaluje doma. Říčanskému hřbitovu anebo pomníčku u kolejí v Uhříněvsi, kde Bartošová ukončila svůj život skokem pod rozjetý vlak, se vyhýbá. Pietní místo tam nechal také vybudovat Rychtář. Každé výročí tam nosí květiny a schází se tam hrstky fanoušků zpěvačky. Sebevraždu Bartošová spáchala v den, kdy má její manžel narozeniny. Od té doby je prý říčanský podnikatel neslaví.

Iveta Bartošová hrob iZdroj fotografie: David Sedlecký / Creative Commons / CC BY-SA

Podle rodiny i chůvy by bylo správné, kdyby urnu s ostatky své matky měl právě Artur, nikoli Rychtář. „Jak se rodina, včetně Artura, k Ivetce chovala? Nezažili si ji, jen ji zneužívají, tak co by chtěli? Nikdy ji nedostanou!“ řekl manžel zpěvačky serveru Aha! Navíc prý syn zpěvačky o urnu ani neprojevil zájem. Existuje ale další důvod, proč ostatky Bartošové nebyly uloženy. Vdovec do urny nechal zatavit zlato a drahé šperky, které měla na sobě v osudný den. Myslí si, že hrob pak vykradou vandalové.

Co si myslíte o tom, že urna stále není uložená v hrobě?

Zdroj: Extra, Aha!
Diskuze Vstoupit do diskuze
63 lidí právě čte
Zobrazit další články