Josef Rychtář zavzpomínal na vztah s Ivetou Bartošovou: „Musel jsem jí dát alkohol“

Dlouhých devět let potřeboval manžel zesnulé zpěvačky na to, aby otevřeně promluvil o jejich vztahu. Kdyby mohl vrátit čas, některé věci by prý udělal jinak.

Josef Rychtář a Iveta Bartošová i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Po boku Josefa Rychtáře (64) strávila legendární zpěvačka Iveta Bartošová (†48) poslední období svého života. Jejich eskapády pravidelně plnily titulní stránky bulváru. Bouřlivé časy se nesly ve znamení alkoholu, prášků, svatby, podivných scén, a dokonce i únosu. Veřejnost vesměs považovala říčanského podnikatele za agresivního manipulátora, který nemá na svoji křehkou Džambulku dobrý vliv. Zpěvačka neúspěšně bojovala se svými démony a před devíti lety ukončila svůj život skokem pod rozjetý vlak.

Někdy jsem se choval agresivně

Vdovec potřeboval devět let na to, aby dokázal o bouřlivém období otevřeně mluvit. „Kdybych měl zpětně hodnotit svůj život s Ivetkou, myslím, že jsem měl s médii komunikovat jinak. Házel jsem je do jednoho pytle a někdy jsem se choval agresivně,“ cituje muže, kterému se jednu dobu říkalo Mlátička z Říčan, server VipShow. Rychtář své jednání omlouvá tím, že všechno dělal, aby zpěvačku ochránil. Jako agresora ho prý lidé začali vnímat kvůli incidentům se samozvaným ochráncem týraných žen Zdeňkem Macurou (48).

Rychtář s ním měl řadu konfliktů a některé potyčky řešily i soudy. Vdovec prý měl tehdy pocit, že jeho manželku Macura stalkuje. S odstupem času si ale myslí, že byl prostě jen umanutý. K prozření prý Rychtář došel i po rozhovoru s někdejší partnerkou samozvaného ochránce, která mu měla říci, že podle psychiatra je nemocný. Zpěvačku dokonce odvezl do Itálie, aby ji před tyranským partnerem ochránil. Takovému označení se ale vdovec razantně brání. Vadila mu údajně jen závislost Bartošové na alkoholu.

Cestou z Itálie dával ženě víno

Snažil se jí pomoci, ale nebylo to prý snadné. Paradoxní je, že když Rychtář vyrazil do Itálie, aby svou ženu přivezl domů, alkohol jí sám dával. „V Itálii mi lékaři řekli, že abychom ji mohli odvézt do Čech, musí mít v těle určitou hladinu alkoholu, jinak by dostala abstinenční záchvat, který by mohl způsobit její smrt,“ vysvětluje své počínání Rychtář. Po cestě domů zpěvačce prý kupoval bílé víno a míchal ho s vodou. Musel to prý udělat, aby neohrozil její zdraví.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Iveta Bartošová (@ivetabartosova.fan)

Alkoholu podle něj zpěvačka, která na vrcholu kariéry bořila žebříčky popularity a sbírala jedno ocenění za druhým, na sklonku svého života už téměř neholdovala. Když se v dubnu před devíti lety rozhodla ukončit svůj život, byla prý zcela střízlivá. Pitva podle Rychtáře neodhalila žádné stopy po alkoholu ani drogách. Se smrtí své manželky se vdovec dodnes nevyrovnal. Sebevraždu navíc spáchala v den jeho 56. narozenin. Od té doby je prý neslaví.

Co si myslíte o vysvětlení Josefa Rychtáře?

Zdroj: VipShow
Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Zobrazit další články