Josef Rychtář poprvé po 9 letech nenavštívil pomník Ivety Bartošové. Podle blízkého zdroje mu to matka zakázala

Na vrcholu své kariéry byla zbožňovanou zpěvačkou, která sbírala nejrůznější ocenění i Zlaté slavíky. Na jejím konci byly psychické problémy, prášky, alkohol a zvláštní vztahy.

Vdovec Josef Rychtář i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

U pomníčku vedle kolejí, kde před devíti lety ukončila svůj život zpěvačka Iveta Bartošová (†48), se letos poprvé nekonala tradiční scéna. Dlouhých osm let tam pravidelně v den výročí úmrtí zpěvačky přišel její manžel Josef Rychtář (65) položit květiny a uctít její památku. Navýsost intimní akt vždy doprovázel mediální kolotoč. Letos tam ale fotografové stepovali marně. Říčanský podnikatel porušil podle Extra svůj každoroční rituál a u pomníčku se neměl ukázat.

U pomníčku postávali fanoušci

Zavzpomínat u pietního místa na legendární zpěvačku, která 29. dubna 2014 spáchala v Uhříněvsi sebevraždu skokem pod jedoucí vlak, přišlo jen několik věrných fanoušků. To, že vdovec, který sám nechal u kolejí instalovat bytelný kříž a srdce na památku své zesnulé ženy, k němu v den výročí úmrtí nedorazil, zaskočilo i jednoho z rodinných známých. „Zvláštní. To je poprvé za devět let,“ cituje svůj zdroj Extra. Naznačil zároveň, co by za tím mohlo být.

K pomníčku s vdovcem prý už nikdo nechtěl chodit. „Je to už nezajímá, nechtějí, aby se o nich psalo. Ten magor to ale nerespektoval. Musí mít nějaké velké starosti, že nepřijel,“ řekl serveru s tím, že svou roli by v tom mohla sehrát i maminka Rychtáře. „On na ni hodně dá, možná mu řekla, aby toho už nechal,“ dodal. Na hrobě zpěvačky v Říčanech, kde ale není pochovaná, protože její ostatky má mít v urně doma Rychtář, se čerstvé květiny objevily.

Svoji manželku má stále na očích

Pro Rychtáře je konec dubna pokaždé velmi složitým obdobím. Vzpomínky na jeho manželku, která ukončila svůj život v den jeho narozenin, se intenzivně vracejí. Tentokrát je navíc jitří i uvedení druhé řady televizní minisérie Iveta, která mapuje zpěvaččin život. Pietu za svoji lásku držel, není ale jasné, na jakém místě. „Nikdy na ni nezapomenu. Je to má povinnost chodit na její hrob. Nikdo to na světě nezmění, abych zapomněl. Zapálím svíčky, zavzpomínám,“ cituje vyjádření Rychtáře server Život v Česku.

Novomanželé Iveta Bartošová a Josef Rychtáč iZdroj fotografie: Nextfoto

Vdovec stále nedokáže pochopit, proč si zpěvačka, která na vrcholu kariéry bořila žebříčky popularity a jejíž alkoholové eskapády později plnily stránky bulváru, vzala život. Navíc v den jeho narozenin. Od jejího tragického úmrtí svoje narozeniny prý už ani neslaví. „A tím, že mám doma v pokoji její velikou fotku a urnu, andílky, tak tím, že ji mám na očích, tak ani nejde zapomenout. Iveta mě za čtyři roky, co jsme spolu žili, životně poznamenala,“ dodal říčanský podnikatel, který se v minulosti nechal slyšet, že ho zesnulá žena chodí navštěvovat ve snech.

Co říkáte tomu, jak vdovec uctívá památku manželky?

Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Zobrazit další články