Rozvážel pizzu jako obvykle. Netušil však, že díky jedné zásilce zachrání život 5 dětem

Mladý muž riskoval svůj život, aby mohl zachránit pět naprosto cizích lidí. Ne každý by se v takto vypjaté situaci zachoval stejně hrdinsky.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Nikdo z nás si nepřeje zažít situaci, při které by byl svědkem nehody či nějakého nebezpečí. Přesto se najde spousta lidí, kteří mají takovýto zážitek za sebou. Někteří se snažili ohroženým pomoci, jiní ovšem nenašli tolik odvahy, aby se sami pokusili o záchranu. To ale není případ mladíka jménem Nicholas Bostic, který bez přemýšlení riskoval svůj vlastní život, aby pomohl ostatním.

Neváhal se vrhnout do hořícího domu

Nicholas Bostic je pětadvacetiletý muž, který se živí jako doručovatel pizzy. Ani ve snu by ho nenapadlo, že v onen osudný den zachrání nevinné životy a stane se tak hrdinou. Toho večera cestou domů cítil velmi intenzivně kouř. Bylo mu to divné, tak se šel podívat za roh budovy, kolem které zrovna procházel. Uviděl hořící dům, plameny šlehaly vysoko k obloze a dým byl velmi hustý.

Nicholas v okolí nikoho neviděl a neměl u sebe ani telefon, aby mohl zavolat pomoc. Bez přemýšlení se vydal k hořícímu domu a vběhl dovnitř. V tu chvíli neřešil, že je jeho počínání opravdu nebezpečné, šlo mu jen o to, aby pomohl lidem, kteří byli uvnitř. Jak se ukázalo, v domě byly pouze děti ve věku 6 až 18 let bez rodičů. Postupně vyvedl ven 4 osoby, poslední byla 18letá dívka, která mu řekla, že někde uvnitř zůstala ještě její malá sestřička.

Riskantní pokus o záchranu

Muž se tedy ještě jednou vydal do plamenů a hustého kouře. Oheň byl všude, Nicholas se plazil po podlaze, zakrýval si oči a poslouchal dětský pláč, který ho navigoval. Plíce mu hořely, dusil ho hrozný kašel, ale i přesto dál dívku hledal. Když ji našel, všechny východy z domu už byly zablokované. Jediná možná cesta vedla po schodech nahoru. „Nechci tady zemřít,“ honilo se mu hlavou. Naštěstí již na místo dorazily hasičské jednotky, které přivolali kolemjdoucí lidé. Nikdo z nich se do hořícího domu neodvážil, tak alespoň zavolali na tísňovou linku.

Když hasiči přijeli, viděli ve vrchním patře muže a malé dítě, jak volají o pomoc. Okamžitě je za pomoci žebříku sundali dolů do bezpečí. Zachránce byl na dně svých sil, ale byl šťastný, že malou holčičku nakonec dokázal zachránit. Na světě je spousta takovýchto „superhrdinů“, kteří nasazují své životy za záchranu ostatních lidí. Ať už jsou to obyčejní lidé jako třeba Nicholas, nebo policisté a hasiči. Všem těmto lidem patří obrovský dík.

Jak byste se v takové situaci zachovali vy?

Zdroj: Proceso
Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Zobrazit další články