„Vaše děti by měly být usmrceny, protože zemřou mladé,“ komentují lidé videa postižených dětí, které jejich rodiče dávají na internet

Rodiče s postiženými dětmi své životy začali sdílet na internetu. Po pár dnech začaly páru chodit nenávistné komentáře radící, že své děti mají raději usmrtit.

postižený syn i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Vtipálci na TikToku se zaměřují na rodiče dvou dětí s těžkým postižením a říkají jim, aby usmrtili své děti, jež jsou obě v takzvaném vegetativním stavu (ačkoliv jejich mozek funguje, děti nejsou při vědomí), aby je dostali z jejich utrpení. Třebaže to ne všichni musí myslet nutně zákeřně, všechny zprávy takového rázu jsou pro mladé rodiče velmi bolestivé.

Přidávají příspěvky o jejich životě

Charlotte Smithová (29) a Tom Harding (26) zůstali otřeseni šokujícími komentáři, které obdrželi pod videi nahranými na sociální média. Klipy britského páru na internetu dokumentují jejich životy s dětmi, čtyřletou Avou-Grace a dvouletým Henrym, u nichž byla diagnostikována lisencefalie a mikrocefalie. Neočekává se, že budou žít déle než 10 let.

Komentáře zacházely příliš daleko

Tom se nechal slyšet, že jim lidé zanechávají drsné komentáře, a to hlavně proto, že od státu na děti pobírají příspěvky. Jako příklad uvádí komentář: „Nemůžu se dočkat, až budu za ty nepřítomné děti v kómatu platit po zbytek života.“ Jiní píšou:Potřebují zbavit toho utrpení, vždyť z toho života ani nic nemají.“ Charlotte dodává: „Je to skutečně zraňující, ale snažíme se je neposlouchat. Mnoho takových zraňujících komentářů je rovnou smazáno.

Poruchy, které je omezují

Mikrocefalie se vyznačuje menší než průměrnou hlavou, obvykle kvůli nedostatečně vyvinutému mozku. Podle odborníků postihuje jedno z 10 000 dětí. Lisencefalie je porucha mozku charakterizovaná abnormálními mozkovými závity. Pro oba rodiče bylo zjištění onemocnění jejich dětí zdrcující, avšak fakt, že se nedožijí více než deseti let, pro ně byl nepředstavitelný.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Daň v jejich osobním životě

„Oba jsme museli opustit práci, protože tu pro ně vždy musíme být,“ řekl Tom. „Naše společenské životy neexistují, hlavně protože jim musíme být vždy nablízku pro případ, že by potřebovali rychle do nemocnice – náš každodenní život je tak zaměřen výhradně na děti.“ Maminka vysvětlila, že nemoci silně omezují pohyby obou jejich dětí, přičemž žádné z dětí není schopno držet hlavu vzpřímenou.

Jejich životní stav se nezlepší

Protože děti nejsou schopny sedět ani chodit, potřebují neustálý dohled. Henry navíc trpí nadměrnou produkcí slin, není schopen správně polykat, a neustále tak hrozí, že se udusí. „Nemohou se vyvinout za období, kdy jim byly 3 měsíce,“ dodal Tom. „Nemyslím si, že někdy v životě budou chodit, mluvit nebo s kýmkoliv komunikovat.

černý invalidní vozík iZdroj fotografie: Depositphotos

Jsou odhodláni vážit si maličkostí

„Oba máme ohromný strach, že už nám s dětmi nezbývá moc času… a chvíli trvá, než se s tím po každém ranním probuzení smíříme,“ prohlásila Charlotte. „Většina rodičů slaví, když jejich děti chodí nebo mluví, ale my můžeme oslavovat jen ty drobné věci, jako jsou úsměv nebo chichotání během hraní.“ Všechen čas strávený s dětmi je pro každého rodiče velkou vzácností a ti, kteří mají děti vážně nemocné, si ho váží o to více.

@thesmithadventures #mumsoftiktok #microcephaly #lissencephaly #disabilitytiktok #disabilityawareness #gtube #dayinmylife #dayinthelife #cerebralpalsy #hipdysplasia ♬ original sound – The smith adventures

Na kterou stranu se přikláníte?

Zdroj: NYPost
Diskuze Vstoupit do diskuze
79 lidí právě čte
Zobrazit další články