Ředitel školy se musel rodičům omluvit za „zcela nepřijatelné“ školní obědy, které podávali žákům. Většina z nich se nedá ani poznat

Vedení školy se snažilo opakovaně jednat se stravovací firmou o nápravě, ale všechny pokusy byly marné. Přitom pro polovinu žáků je jídlo ve škole jediným teplým za celý den.

Chlapec drží talíř i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Kvalita školního stravování je často sporná. Někdy dětem v jídelnách naservírují nechutnosti, které by nejedl ani pes. Řediteli Redbridge Community School v Southamptonu Jasonu Ashleyovi už ale došla trpělivost. Poslal rodičům žáků překvapivý dopis, v němž na odporná jídla poukazuje a omlouvá se za ně. „Už to před vámi nemohu dál tajit. Upřímně řečeno, jídlo, které se podává v jídelně, je naprosto nepřijatelné,“ cituje z dopisu web DailyMail.

Některá jídla jsou na fotografiích k nepoznání

Ředitel rovněž vysvětlil rodičům svých studentů, že škola nemá žádnou kontrolu nad tím, co studenti dostávají k jídlu. Pokrmy totiž připravuje externí smluvní stravovací společnost Chartwell’s, kterou nenajala škola. „Jídlo je nepřijatelné natolik, že kdyby se podávalo ve škole mých vlastních dětí, byl bych mimořádně nešťastný,“ uvedl Ashley. Připojil také několik fotografií blafů, které děti dostávají. Z většiny snímků není ani zřejmé, o jaký pokrm jde.

Chlapec ve školní jídelně

Fotka nechutného školního oběda obletěla celý internet. Všichni se dohadují, co to má vůbec být

Se zástupci stravovací společnosti škola opakovaně jednala, ale nikam to nevedlo. Kvalita jídla se zlepšila pokaždé jen na chvíli, ale po pár dnech se vše vrátilo do starých kolejí. Jsem otrávený, že se v této věci nepokročilo. Na základě naší fotodokumentace pokrmů jsme dospěli k závěru, že společnost Chartwell’s zřejmě není schopna správně ani upéct brambory,“ rozčiluje se Ashley v dopise.

Pro některé děti je to jediné teplé jídlo

Situace je o to zoufalejší, že přibližně polovina studentů školy v britském Southamptonu je závislá na bezplatném školním stravování. „Pro některé z nich je to jediné teplé jídlo, které za den dostanou. Takže prostě chceme, aby naše děti byly dobře najedené. O to nám jde. A opravdu nemáme pocit, že by Chartwell’s zajímalo, jak dobře se děti stravují,“ řekl zástupce ředitele školy Rich Taylor televiznímu kanálu SkyNews.

@itvnews A headteacher has apologised for the food provided at his own school in a letter sent to parents #itvnews #school ♬ original sound – itvnews

Dopis ředitele určený rodičům žáků se začal šířit na sociálních sítích a způsobil poprask. „Doufám, že jste stejně naštvaní a zklamaní jako já. Dokola se sám sebe ptám: Jak těžké je upéct brambory?“ ptá se v něm Ashley. Podle vyjádření společnosti Chartwell’s se na odstranění problémů pracuje. „Omlouváme se, že v tomto případě naše obvyklá úroveň služeb nedosáhla vysokých standardů. Jsme odhodláni spolupracovat se školou a okamžitě zavádíme akční plán k nápravě,“ píše se v prohlášení.

Co si myslíte o kvalitě pokrmů ve školních jídelnách?

Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Zobrazit další články