Fotka nechutného školního oběda obletěla celý internet. Všichni se dohadují, co to má vůbec být

Z odporně vypadajícího zelenohnědého blafu se nakonec vyklubal populární pokrm, který všichni zbožňují. Jenže kuchaři ho pro školáky nepřipravili správným způsobem.

Chlapec ve školní jídelně i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Kvalita školního stravování je kontroverzní téma. Většina jídelen, které připravují obědy pro děti, se snaží navzdory přiškrceným rozpočtům, zdražování energií, vody i surovin vařit celkem obstojně. Stává se ale, že vybíravé děti někdy dostanou na talíř blaf, nad kterým by se ošíval i ten nejotrlejší dospělý jedlík. V případě pokrmu, který měli zkonzumovat žáci jedné z pensylvánských škol, není dokonce ani zřejmé, o jaké jídlo jde.

Naservírovali dětem dost odpudivý oběd

Když rodiče posílají děti do školy, doufají, že o ně bude dobře postaráno. Že ratolesti najdou během přestávek nové kamarády, získají nové znalosti a dovednosti při vyučování a dostanou také najíst. Na jídlo ze školních kuchyní se nevzpomíná ani po letech s nějakým obzvlášť velkým nadšením. To, co ale naservírovali žákům ve škole v americkém městě Dubois ve státě Pensylvánie, je ale opravdu dost nechutné.

Budova školní jídelny

Kuchařka ve školní jídelně nechápala, proč holčička sní vždy jen polovinu oběda. Po krátkém pátrání zjistila krutou pravdu

Talíř s velmi podivným jídlem, které žáci dostali k obědu, kdosi vyfotil a zavěsil na sociální sítě. Snímek vyvolal podle televizní stanice WJAC pořádný poprask. Lidé byli rozhořčení, co by jejich děti měly jíst. Současně nechápali, jak se vůbec něco takového může ve školní jídelně podávat, a odsoudili kvalitu pokrmů ze školní jídelny obecně. Snažili se také odhalit, jaké jídlo studenti vlastně dostali k snědku.

Ukázalo se, že jde o velmi populární pokrm

Ze snímku zvláštního výtvoru školní jídelny se stala virální senzace. Na talíři je totiž obtížně rozpoznatelná hnědozelená hmota, na jejímž povrchu jsou vidět nechutné skvrny od tuku. Mohlo by jít třeba o rozvařenou čočku, prejt nebo břečku z vnitřností. Málokdo by jistě tipoval, že ve skutečnosti jde o populární pokrm, který za normálních okolností vypadá skvěle a děti i dospělí ho milují.

Nakonec se ukázalo, že jde o hamburger. Vypadal odpudivě, protože ho prý kuchaři převařili. „Pracovníci stravovacího provozu připravovali hamburgery při 170 stupních, ale má se to dělat jen při 155 stupních,“ cituje správce školního obvodu Luka Lansberryho server DailyMail s tím, že ve skutečnosti nevypadá tak špatně jako na fotografii. Aby k podobným excesům už v budoucnu nedocházelo, odpovědné instituce nechaly podobné typy jídel vyřadit ze školních jídelníčků.

Jaké zkušenosti máte s pokrmy ve školních jídelnách?

Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Zobrazit další články