„Vzala jsem si půjčku na svatbu své dcery a ona mi mezitím provede něco tak odporného,“ píše Ludmila (69)

Vidět své dítě šťastné je nejvíce na světě. Ne každá oběť se ale v dobré obrátí. Své o tom ví i paní Ludmila, která si vzala půjčku na svatbu své dcery.

Velká svatba i Zdroj fotografie: Piqsels
                   

Najít si vhodného partnera pro život není mnohdy snadné. Web Novinky dokonce uvádí, že počet sňatků klesl oproti 90. létům minulého století téměř o polovinu, a dvojice tak často žije ve společné domácnosti, ale bez oficialit. Hlavním důvodem jsou pak peníze, kdy jeden z partnerů má obavy z dluhů toho druhého. Společné soužití s jedním příjmením má ale také mnoho výhod. Myslela si to také Jana (32), dcera Ludmily (69) z Písku.

Před pokrajem osobního bankrotu

„Manžel zemřel před 5 lety po dlouhé nemoci. Byla to pro mě i mou jedinou dceru velká životní rána, se kterou jsme se musely vyrovnat nejen po psychické a emoční stránce. Další velkou kapitolou byly finance. Dům, který jsme spolu vybudovali, jsem již nebyla schopna dále financovat, dcera si dlouho nemohla najít stálou práci, a tak neměla z čeho přispívat. Musela jsem se přestěhovat do malého bytu,“ vypráví paní Ludmila.

„Byla jsem ráda, že alespoň dcera si našla solidního mladého muže a je šťastná. Po dvouletém vztahu, kdy mi s nadšením oznámila, že se chtějí vzít, jsem její radost sdílela, jako snad každá matka, která chce pro své dítě to nejlepší. Mé nadšení ale velmi rychle opadlo. Janička neměla žádné úspory a její Jirka požadoval, aby zaplatila polovinu celé veselky. No, a tak jsem nabídla, že si vezmu půjčku,“ říká smutně Ludmila.

Lhostejnost nejbližší rodiny

Půjčku si dle webu DluhováPoradna berou lidé nejčastěji na vybavení domácnosti, pořízení nového automobilu a vlastního bydlení či na splacení jiné půjčky. Pro paní Ludmilu, která byla čerstvou důchodkyní a peněz opravdu neměla nazbyt, však jiná možnost nezbývala. Janička si namyslela velkou honosnou svatbu. Kdyby to bylo na mně, spoustu věcí bych zařídila levněji a skromněji. Po svatbě jsem začala splácet dluh a žila na pokraji osobního bankrotu. Po pár měsících za mnou Jana přišla celá uplakaná, že se rozvádí.“

Smutná žena na lavičce iZdroj fotografie: Piqsels
Jana se po nevěře manžela sesypala.

„Podvedl ji a já nyní financovala nejen proběhlou svatbu, která byla k ničemu, ale také rozvod. Janička potřebovala změnu a našla si práci v zahraničí. Tajně jsem doufala, že mi na půjčku bude přispívat. Ona ale raději jela s novým přítelem na dovolenou. To mě úplně odrovnalo,“ popisuje zhrzená matka. Nevěru lze přitom poměrně snadno odhalit, stačí sledovat zcela jasné signály. Více o tom DámskýDeník psal už dříve.

Jak byste situaci řešili vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Autor článku

Hana Tvrdá

Zobrazit další články