Jak vyčíst z tváře vašeho partnera, že je vám nevěrný. Stačí se ho přímo zeptat a sledovat jeho rty, oči a ústa

První signálem, že něco není v pořádku, byl fakt, že se o sebe manžel víc staral, začal sportovat a kupovat si nové oblečení. Původně to ale přičítala krizi středního věku.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Nevěra je začátkem konce vztahu. Jen málokterý pár totiž dokáže takovou zradu překonat. Své o tom ví čtenářka DámskéhoDeníku Hana V. z Turnova. Delší dobu měla podezření, že je něco špatně. Zdálo se jí, že se její manžel chová zvláštně. „Neumím to dost dobře vysvětlit. Byla to jakási intuice, že něco není v pořádku. Začala jsem sledovat chování manžela a brzy jsem bohužel měla jasno,“ napsala nám do redakce.

Péči o zevnějšek přičítala obavám ze stárnutí

S budoucím manželem se paní Hana poznala, když studovala vysokou školu. Letos by oslavili dvacet let společného života. „Dočkala jsem se od manžela po těch letech opravdu hnusného dárku. Dozvěděla jsem se, že mě podvádí,“ postěžovala si čtenářka s tím, že vůbec neví, jestli tuhle hořkou pilulku bude schopná spolknout. Všechno začalo celkem nevinně.

Nevěra dokáže vztah zničit. Je vhodné říct pravdu, nebo ji zatajit?

Paní Hana měla pocit, že se její muž chová divně. Zdržoval se dlouho v práci, pořád koukal na mobil, začal se lépe oblékat a víc o sebe pečovat. Přičítala to ale obligátní krizi středního věku, kdy si lidé potřebují dokázat, že ještě nejsou tak staří, a vrhají se do nových vod. „Z ničeho nic začal běhat, chodit do fitka a zajímat se o to, co jí. Myslela jsem si, že na něj doléhá stáří a on se tomu tímto způsobem brání. Neviděla jsem na tom nic špatného,“ vysvětluje čtenářka.

Když se manžel usmál, měla jasno

Připouští ale, že ji zároveň napadlo, že manžel může mít bokovku. Začala si ho bedlivěji všímat. „Neměla jsem žádné důkazy, ale ukázalo se, že je mít nemusím. Stačilo mu položit jednu otázku a sledovat jeho reakci. Bylo hned jasné, že je mi opravdu nevěrný. Taková zrada,“ svěřila se paní Hana. Svého manžela se přímo zeptala, zda ji podvádí. Popřel to, ale z výrazu jeho tváře prý bylo zjevné, že lže.

Muž se sebevědomě usmívá iZdroj fotografie: Depositphotos

Klíčový byl podle čtenářky manželův pokus o úsměv. „Lidé, kteří se neupřímně usmívají, se vyhýbají přirozeným reflexům a snaží se smát především zuby. Když je partner překvapen otázkou, nejprve otevře oči dokořán. Pokud při tom navíc svraští čelo a zdánlivě vypadá i vyděšeně, je to známka toho, že má zřejmě něco na svědomí,“ cituje psycholožku Klaudii Klukowskou server SuperExpress. „Přesně tak se můj manžel usmál. To nemám zapotřebí. Asi požádám o rozvod,“ napsala na závěr svého dopisu paní Hana.

Co si myslíte o tom, co se dá z úsměvu vydedukovat?

Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Zobrazit další články