Když si s manželem zrovna užívali život naplno, přišla krutá rána osudu. Jeho smrt ale zdaleka nebyla poslední hořkou kapkou

Když si žena přečetla manželovu závěť, byla v šoku. Život ve spokojeném vztahu může být jen zdání, i když vás o tom partner celou dobu ujišťuje.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Pokud zemře jeden z manželů, v drtivé většině případů je závěť v podstatě formalitou. Majetek se rozdělí mezi partnera a děti. I když si však myslíte, že jste spolu dlouho a svoji drahou polovičku znáte lépe než sami sebe, může vás zaskočit nějaké její rozhodnutí. O to více vás překvapí, jakmile vám dojde, že to musela dlouho promýšlet, když stihla závěť změnit a uložit u notáře. Navíc se už nikdy nedočkáte vysvětlení.

Vzali se a narodila se jim dcera

Přesně to se stalo ženě, jejíž manžel zemřel. Znali se v podstatě celý život. Vyrůstali ve stejném městě, chodili do stejné školy, ale nebavili se spolu. Později on začal navštěvovat polytechniku a ona pedagogickou školu. Poprvé se setkali až po letech na narozeninové oslavě kamaráda. On ji oslovil, povídali si a nakonec jí nabídl doprovod domů. Začali spolu chodit, bylo to opojné a krásné.

Po 10 měsících se vzali. Nemuseli, ale chtěli. Žena byla šťastná, vztah ji naplňoval a po ničem jiném netoužila. Brzy se jim narodila dcera. Muž se pustil do podnikání, aby se o rodinu lépe postaral. Jeho manželka mu s firmou pomáhala. Sice se stále obávali, že mohou rychle přijít o všechno, co vybudovali, protože podnikání je riskantní, přesto to nevzdali.

Podnikání se úspěšně rozjelo

Když se jim dva roky poté narodil syn, podnikání už vzkvétalo a obavy o budoucnost firmy se rozplynuly. Dokonce si mohli dovolit kupovat dovážené věci. Sice se jim podnikání na chvíli zadrhnulo, ale znovu se rozjelo a firma fungovala dobře dál. Mezi tím děti vyrostly a založily vlastní rodiny. Manželé konečně měli čas i prostředky, aby si mohli užívat života.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jezdili na dovolenou do zahraničí, chodili do restaurací i na koncerty. Muž se věnoval lovu a jízdě na čtyřkolkách. Byli zdraví, takže si užívali život naplno. Jenže to netrvalo věčně. Když muž začal pokašlávat, nevěnoval tomu velkou pozornost. Později musel zničehonic na několik dní do nemocnice a už nikdy z ní neodešel. Celá rodina se jen obtížně vyrovnávala s jeho ztrátou.

Při čtení závěti manželka nevěřila svým očím

Ženě se zhroutil celý svět, ale ztráta manžela nebyla poslední hořkou kapkou, kterou musela spolknout. Muž zřejmě sám o svém zdraví pochyboval, a proto napsal dopis na rozloučenou, jenž byl po celou dobu uložen v právníkově trezoru. Napsal v něm, že manželku i děti miluje a moc mu na nich záleží. Také se jim omluvil, dceři a synovi za to, že jim nic neodkázal, protože mají své rodiny a vede se jim dobře.

Nejvíce slov adresoval své manželce. Ani jí totiž nic neodkázal, vlastnila polovinu jejich firmy. Druhou půlku jejich podniku a nějaké peníze muž odkázal cizí ženě, která to údajně potřebovala více. Manželka byla zdrcená a plakala. Rozhodla se později, že se s tou ženou setká. Byla ve věku jejich dětí a evidentně s ní nechtěla mluvit. Konečně manželce došla pravda, místo koníčkům se její muž věnoval cizí ženě.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Asi mu neodpustí, ale ráda by to pochopila

Celý život k sobě byli upřímní, snažila se to pochopit. Proč její manžel neodkázal nic jí ani svým dětem? Žil nějaký druhý tajný život, do kterého nepatřili? Kdo je ta neznámá cizí žena? Zřejmě to svému manželovi nikdy neodpustí, ale ulevilo by se jí, kdyby jeho rozhodnutí rozuměla.

Co říkáte na to, jak se manžel zachoval?

Zdroj: Mirror

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Zobrazit další články