Přežila jen díky své 3leté dcerce: Nebýt jejího křiku, po pádu do vany by se nejspíš utopila

Obyčejná rodinná pohoda se během krátkého okamžiku změnila v dramatický boj o život. Když manžel uslyšel dceru a přiběhl do koupelny, jeho žena už nedýchala.

Roztomilé batole se diví i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Rodiče mají tendence podceňovat úsudek i schopnosti svých malých ratolestí, které prozatím moc rozumu nepobraly. Jenže děti někdy dokáží pořádně překvapit. Jejich pohotová reakce v nouzové situaci klidně může i zachránit lidský život. Vyprávět by o tom mohla pyšná matka tříleté holčičky. Kdyby malá dcera nezačala včas bít na poplach, když její matka dostala epileptický záchvat a spadla do vany plné vody, zřejmě by došlo k tragédii.

Když ji manžel našel, už začala modrat

Od děsivého incidentu, k němuž došlo v polovině března, se třiatřicetiletá Emma Evansová z jižního Walesu zdráhá vstoupit do koupelny. Vzpomínky na ten den jí nahánějí husí kůži. Zpočátku se zdálo, že to bude rodinný podvečer jako jakýkoli jiný. Jenže pak nabraly věci nečekaný a rychlý spád. Starostlivá matka zrovna připravovala koupel pro svou tříletou dcerku Amelii, když holčička z ničeho nic spustila obrovský povyk. Její usilovný křik zalarmoval jejího otce.

nehoda

Video: 5letá holčička zachránila celou svou rodinu poté, co se jejich auto zřítilo z výšky 12 metrů

Jakmile přiběhl do koupelny, bylo mu jasné, že situace je vážná. Spatřil totiž svou ženu, jak leží ve vaně plné vody. Podle britského serveru Mirror Emma neměla puls, nedýchala a její kůže měla v tu chvíli už tmavě modrý nádech. Manžel její bezvládné tělo rychle přemístil na zem a zahájil resuscitaci. Malá Amelie dramatickou scénu sledovala a nabádala tátu, aby probudil maminku. Nakonec se mu to podařilo. Srdce Emmy znovu začalo bít.

Kdyby dcerka nezačala křičet, matka by zemřela

Záchranáři převezli matku tříletého děvčátka do nemocnice Princess of Wales v Bridgendu. Ukázalo se, že do vany spadla kvůli epileptickému záchvatu. Lékařům se ji podařilo stabilizovat a po pěti dnech byla propuštěna domů. S nevyzpytatelnou nemocí bojuje mladá žena už jedenáct let. Předchozí záchvaty jí způsobily vážné zranění hlavy, zlomený nos a vyražené zuby. Tentokrát to ale mohlo skončit ještě hůř, což si Emma uvědomuje.

Kdyby nebylo rychlé a hlasité reakce malé Amelie, zřejmě by zemřela. „Manžel mě vrátil do života, ale kdyby moje dcera nebyla u mě a nezačala křičet, tak bych tu teď nebyla,“ svěřila se Emma webu TheSun. Postupně svou dceru začíná učit základy první pomoci, aby věděla, jak se má v podobných situacích zachovat. Březnový incident s mladou matkou pořádně otřásl. Stále také nemůže uvěřit tomu, že je naživu díky reakci své tříleté holčičky.

Co říkáte na děsivý příběh mladé matky?

Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Zobrazit další články