Video: 5letá holčička zachránila celou svou rodinu poté, co se jejich auto zřítilo z výšky 12 metrů

Teprve pětiletá dívenka dokázala svou velkou statečnost, když sama přivolala pomoc, čímž zachránila svou rodinu před jistou smrtí.

nehoda i Zdroj fotografie: iStock
                   

Děti dokáží dospělé naprosto překvapit svou vynalézavostí a statečností v situacích, ve kterých by si i někteří dospěláci nevěděli rady. Takovýmto dítětem je i teprve pětiletá holčička z Kanady, která díky své duchapřítomnosti a obrovské odvaze a síle zachránila svou maminku a svého malého bratříčka ze spárů smrti. Kdyby totiž nepřivedla pomoc, celá situace by dopadla tragicky.

Vyšplhala bosá nahoru a přivolala pomoc

Když Angela, matka pětileté Lexi a desetitýdenního Petera, nasedala s oběma dětmi do auta, pociťovala, že není zcela ve své kůži. Musela však s dětmi domů, a tak nastartovala a vydala se na cestu. Klikaté zatáčky a úzké silnice se zdály být velmi zrádné. V jedné chvíli se Angele zatmělo před očima, omdlela, a jak uvádí i web DailyMail, auto se nekontrolovatelně začalo řítit z příkrého dvanáctimetrového srázu.

Po dopadu se malá Lexi probrala jen s několika škrábanci a uviděla svou matku bezvládně sedět za volantem a svého malého plačícího bratříčka se zkrvavenou hlavou. Podařilo se jí vyprostit z pětibodové autosedačky a bosá se začala škrábat nahoru po náspu. Když se jí to podařilo, zastavila první kolemjedoucí vozidlo, ve kterém jako zázrakem seděl záchranář. Ten poznal, že s její maminkou nemůže hýbat, a okamžitě zavolal pomoc.

Za svou statečnost dostala ocenění

Později záchranáři uvedli, že se museli k autu spouštět na lanech a stejně tak se i vyšplhat nahoru. Je tedy neuvěřitelné, že se malé Lexi podařilo vyjít nahoru samotné a bez bot. Angela měla nadvakrát zlomenou páteř a malý Peter krvácel do mozku. Kdyby dívka nepřivedla pomoc, oba by pravděpodobně zemřeli. Svou statečností jim tak zachránila život. A Lexiino hrdinství nezůstalo bez povšimnutí. Edmontonská policie jí udělila bronzovou medaili za statečnost, jak je zachyceno na videu, jež bylo zveřejněno na YouTube.

Přestože Angela i Peter utrpěli vážná zranění, vypadá to, že se zcela uzdraví. Matka však již nadále nebude moci vykonávat své povolání plavecké instruktorky. I z toho důvodu založili na internetu sbírku, jejíž výtěžek bude sloužit jako náhrada za matčin příjem. Mnoho lidí již přispělo, stejně jako v případě malého Martínka, který díky dobrým lidem mohl podstoupit léčbu ve Francii, o níž jsme se na DámskémDeníku již zmiňovali.

Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Zobrazit další články