Zdravotní sestry se svěřily, co lidé před smrtí vyřknou jako poslední. Při té představě běhá mráz po zádech

Před tím, než člověk zemře, může říct velké množství věcí. Někteří lidé si stěžují a jiní požádají například jen o šálek čaje.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Bylo provedeno opravdu velké množství studií, které se snažily dokázat, jaká byla poslední slova umírajících lidí. Podle nedávné studie z Royal Stoke University Hospital je situace různá. Zkrátka každý člověk říká něco jiného, ale někteří jsou úplně klidní, jiní jsou protivní, a dokonce byli i tací, kteří byli agresivní. Několik zdravotních sester se svěřilo se svými zážitky.Slova jsou různá

Ošetřovatelky vlastně shrnují, že mnoho pacientů naposledy žádá o čaj, načež pokojně zemřou. Někteří chtějí vidět své mazlíčky, ale jsou i tací, kteří touží vypít svůj oblíbený alkohol. Sestra Angela Beeson jednou ošetřovala pár, jenž si naposledy přál, aby jejich postele byly přitlačeny k sobě. Do posledního okamžiku se tak mohli držet za ruce a společně zemřít.

Jiné sestře umírající člověk řekl, že život je příliš krátký, a je třeba soustředit se na věci, které ona chce, protože jedině tak bude šťastná. Jedna zdravotní sestra byla v šoku z těžce pracujícího muže, který onemocněl chvíli po tom, co odešel do důchodu. Byl zvyklý neustále pracovat, a tak neznal odpočinek. Podle vlastního výzkumu univerzity byli pacienti stále pozitivnější, jak se blížil čas jejich smrti.

Smrt neznamená smutek

Než člověk odejde, je v něm mnohem méně negativních emocí a stává se šťastnějším, což se může zpočátku zdát zvláštní. Když je člověk sám, je pro něj umírání mnohem těžší, než když při něm stojí jeho blízcí. Jedna vážně nemocná pacientka řekla sestřičce, že viděla nebe, což je nádherné místo. Sestra na to dodnes nemůže zapomenout. Jiná žena si v posledních hodinách povídala se svou babičkou, která zemřela před mnoha lety.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Dokonce se ukázalo, že vědomí člověka funguje i po zastavení tělesných funkcí. Mozkové buňky jsou totiž ještě několik hodin po zástavě srdce naživu, takže zesnulý dokonce slyší, co si lidé kolem něho povídají. To vše tvrdí doktor Sam Parnia, vedoucí jednotky intenzivní péče na klinice v New Yorku, jenž byl s pacienty, kteří prožili klinickou smrt. I po zástavě srdce byli pacienti schopni přesně říct, co se kolem nich dělo, když byli mrtví.

Co člověka podle vás čeká po smrti?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
Hliníkové střechy a fasády PREFA: Jaké jsou jejich hlavní přednosti?
Události247.cz
Drony by mohly pomoci vyhrát válku na Ukrajině. Rusko podle expertů zaostává hlavně v technice
JakZdravě.cz
Seznam tipů pro zdravé usínání, díky kterým budete spát celou noc
VědaŽivě.cz
5 záhadnějších míst než samotný bermudský trojúhelník. Pro podivné události dosud neexistuje vysvětlení