Malý Radek miloval sousedova psa, a tak si spolu denně hráli. Jednou u dveří zazvonila policie a celé rodině se zhroutil svět

Chlapec si velice rád hrál se sousedovým psem, oblíbil si ho, ale vše se hodně zamotalo ve chvíli, kdy si pro psa přišla policie.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Každý majitel domácího mazlíčka ví, že mít doma nějaké zvířátko je skvělé, protože se nikdy necítíte sami, můžete s ním chodit na procházky nebo na zahradu a velice často je i o zábavu postaráno. Malé děti si tohoto všimnou u zvířat ihned, jelikož s nimi dokáží trávit hodně času a zabaví se. Tento malý chlapec se nejenom zabavil, ale dokonce se zlepšil jeho zdravotní a psychický stav.

Zvířata, která ráda utíkají

Kočky patří mezi zvířata, která když jsou chovaná i venku, prozkoumávají své okolí a často se tak prochází po pozemcích u sousedů nebo na jiných místech. U psů je to ale těžší, majitelé si musí zajistit pozemek tak, aby se jejich pes netoulal, a navíc pes jen tak vyšší plot nepřeskočí. V mnoha případech se také stává, že když někomu uteče pes, odveze jej policie do útulku a majitel si jej zde poté musí vyzvednout.

Pes, který chodil pravidelně k sousedům

S manželem doma máme malého syna Radka, kterému je momentálně 6 let, ale má vývojové problémy. Radek má velké potíže s řečí, se základními motorickými dovednostmi a je také velmi plachý a tichý,“ řekla maminka Denisa o svém malém chlapci. „Jednoho dne se ale u nás objevil německý ovčák jménem Saki, který patřil sousedovi a procházel speciálním výcvikem, aby mohl sloužit u policie. Nejdříve jsme se hodně lekli, ale Radek si pejska ihned oblíbil a stali se z nich kamarádi,“ dodala Denisa.

Saki chodil na návštěvu téměř denně

„Náš soused (majitel Sakiho) si po chvilce všiml, že jeho pes neustále někam odchází, ale když zjistil, že chodí za naším synem, nevadilo mu to. Ze Sakiho a Radka se stali velcí kamarádi a vždy, když Saki přišel, tak se náš syn úplně změnil. Najednou z něj nebyl tichý kluk, který má potíže s mluvením. Vždy vzal Sakiho hlavu do dlaní a něco mu povídal. Saki se na něj upřeně díval a poslouchal,“ vypráví Denisa, která měla vždy ze Sakiho návštěvy radost.

iZdroj fotografie: Pixabay

Pro Sakiho si přišla policie

Jelikož už měl Saki téměř celý výcvik za sebou, přišla si pro něj policie, aby u nich mohl sloužit. Rodiče malého Radka to ale nechtěli jen tak vzdát a napsali na zastupitelstvo svůj příběh a také sepsali informace o tom, jak Saki pomáhá v léčbě jejich malému chlapci. Nikdo ale nevyhověl tomu, že by Sakiho uvolnili ze služby. Rodiče Radka proto ještě jednou napsali na zastupitelstvo, aby se přišli podívat na malého Radka a vzali psa s sebou, aby viděli, co se v tu chvíli děje.

Zastupitelé vzali Sakiho za Radkem

Této výzvě zastupitelé vyhověli a přišli se podívat k Denise a jejímu manželovi domů, aby se sami přesvědčili o tom, co rodiče Radka psali v dopise. Sakiho vzali s sebou, a už když jej pustili z auta, běžel pes rovnou za Radkem do náruče a ihned se začali mazlit. Zpočátku se Radek choval typicky, byl zamlklý, nechtěl mluvit a vypadal hodně vyděšeně. Jakmile ale odešel ven se Sakim, zastupitelé si všimli, že si s ním Radek začal povídat, hrát, a dokonce se i smál. Po této návštěvě se rozhodli, že Saki může zůstat u Radka a jeho rodiny.

Jaký vztah má vaše dítě s vaším psem?

Zdroj: TudásFája
Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články