Pohřbili babičku s mobilním telefonem. Po několika letech jim z jejího čísla přišla odpověď na SMS

Hrozný zážitek potkal britskou rodinu poté, co vnučka napsala SMS na číslo své několik let zesnulé babičky. Přišla jí totiž odpověď.

český hrob i Zdroj fotografie: Jan Kameníček / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Ztráta milovaného člověka je pro většinu lidí obrovská rána. Některým trvá vyrovnat se se smrtí blízké osoby velmi dlouho. Mnohým z nich pomůže komunikace s rodinou nebo přáteli, jiným oblíbená činnost a koníčky, dalším zase se z trápení vypsat. Takto to měla i mladá žena, která se rozhodla napsat zprávu na mobilní telefon své zesnulé babičky. Nečekala však, že jí obratem od ní přijde odpověď.

Pohřbili ji s mobilním telefonem

Rodina Emersonových žijící ve Velké Británii držela vždy při sobě. Trávili spolu spoustu času, a tak když v pouhých devětapadesáti letech skonala jejich milovaná babička Lesley, všichni členové rodiny to špatně nesli. Žena zemřela na rakovinu a za dob svého života měla velkou vášeň, a to psaní textových zpráv. Proto se její blízcí rozhodli, že spolu s ní uloží do rakve i její mobilní telefon.

Plynuly dny, měsíce a roky a vnučka zemřelé ženy stále truchlila a nemohla se se ztrátou milované babičky vyrovnat. Často na ní myslela, vzpomínala na společně strávený čas a na zážitky, jež je spojovaly. Aby utišila svou bolest, pravidelně své babičce posílala textové zprávy. Psala v nich, co v ten den dělala, jak se má a co jí trápí. Jednoho dne jí však z čísla zesnulé ženy přišla odpověď.

Vnučku zachvátil strach

„Ten den jsem psala babičce o rodinném životě, že se mi momentálně nedaří a jsem ráda, že se jí s problémem mohu svěřit,“ uvedla vnučka. Další den ráno jí přišla odpověď: „Hlídám tě, dostaneš se přes to, všechno bude v pořádku.“ V tu chvíli zůstala dívka jako opařená. Klepala se strachy, ale rozhodla se v komunikaci pokračovat. Odeslala tedy zprávu s dotazem, kdo je odesílatelem. Na to jí dotyčný odpověděl: „Znepokojující vegetarián.“

žena s mobilem iZdroj fotografie: Depositphotos

Vnučka samozřejmě věděla, že jí babička už nikdy neodepíše, ale psala jí proto, že jí měla moc ráda a svěřovat se jí jí v životě velmi pomáhalo. Usnadňovalo jí to smířit se s její smrtí, a postupně tak vstřebat odloučení od milované osoby. Nikdy však nečekala, že by jí mohla od ní přijít odpověď. S celou situací se svěřila svému otci, který se okamžitě rozhodl jednat. Zavolal proto na číslo, které kdysi patřilo jeho matce.

Na druhém konci telefonu se ozval mužský hlas. Pán uvedl, že je vlastníkem čísla teprve několik týdnů a na SMS zprávy od vnučky zesnulé ženy odpovídal, protože si myslel, že si někdo dělá legraci, a jedná se tedy jen o hloupý vtip. Rodina tedy okamžitě kontaktovala mobilního operátora. Vyloženě zuřili, protože v minulosti zaplatili za to, že dané číslo nikdo nikdy nedostane. Telefonní společnost poté okamžitě vydala oficiální omluvu.

Co byste dělali v takové situaci vy?

Zdroj: Fakt
Diskuze Vstoupit do diskuze
144 lidí právě čte
Zobrazit další články