Poslala SMS svému příteli a hodinu nato 19letá dívka zemřela. Policistům se její telefon podařilo najít

Na silnici ročně končí velké množství mladých životů, často kvůli banální chybě s tragickými důsledky. Devatenáctiletá dívka z Floridy nedbala varování a stálo ji to život.

i Zdroj fotografie: Shutterstock
                   

Angelina Holloway byla obyčejná devatenáctiletá dívka z Floridy. Měla ráda život, chtěla pomáhat lidem a milovala svého přítele. Všechny její plány rázem utnula smrtelná autonehoda. Poté, co hasiči vyprostili její tělo z vozu, nevěřili vlastním očím. Vedle dívky ležel mobilní telefon s odeslanou textovou zprávou. Od té doby dívčinu tvář spolu s textem její zprávy na billboardech používají místní policisté jako odstrašující případ v kampani proti používání mobilních telefonů za volantem.

Čtyři minuty před smrtí

Psalo se datum 18. dubna 2016, když Angelina vyrazila se svým vozem do cíle, jehož nikdy nedosáhla. Ve Floral City zničehonic sjela ze silnice a narazila do stromu. Při vážné autonehodě utrpěla zranění, která nebyla slučitelná se životem. Druhý den její matka Marvalene nalezla v troskách dceřina vozu její mobilní telefon.

Když jsem druhý den našla její telefon, byl v troskách jejího auta pod vším,“ uvedla Marvalene Corlett pro televizní stanici Fox News. Angelina odeslala svému příteli textovou zprávu, jež zněla: „Nemůžu se dočkat, až tě tento víkend uvidím.“ Odeslána byla ve 14:11 hodin. Zástupce šerifa našel nabourané auto ve 14:15.

Telefony zabijí víc lidí než alkohol

Matka Angeliny byla zdrcená. Její dcera moc dobře věděla, co za hloupost je psaní textových zpráv za volantem. A stálo ji to život, který by vůbec nebyl špatný. Měla čerstvě po maturitě a plánovala studovat psychologii na Severovýchodní univerzitě v Lakelandu a byla přijata ke studiu v zahraničí.

Chtěla jet na misi do Ugandy. Byla z toho nadšená a tři dny nato se život nás všech obrátil naruby,“ řekla Marvalene, která se rozhodla, že smrt její dcery nebude zbytečná. Spolu s místním úřadem šerifa Citrus County uspořádala kampaň proti používání mobilních telefonů za volantem. Tvář Angeliny spolu s textem její zprávy nechali natisknout na billboardy podél místní hlavní silnice.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Marvalene Corlett
Kampaň proti psaní textových zpráv během řízení zobrazuje portrét Angeliny s textem její zprávy a nápisem: „Může to počkat“

Chci, aby to zasáhlo srdce. Chci, aby viděli, že je to realita, že se to děje,“ uvedla zástupkyně šerifa Michele Tewell, která spolu s Marvalene Corlett pomáhala kampaň zahájit. Místní úřad šerifa každý rok zahajuje podobnou kampaň na osvětu ohledně požívání alkoholu před jízdou. Tentokrát ale téma kampaně změnili. „Více lidí za volantem používá mobilní telefony, než pije alkohol,“ uvedla zástupkyně Tewell.

Co si myslíte o používání mobilních telefonů za volantem?

Zdroj: FoxNews

Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Autor článku

Jitka Hemelíková

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Surfinie ocení hnojivo z banánové slupky. Vlastnostmi se může rovnat chemickým přípravkům
Události247.cz
Události247.cz
Bývalí čeští prezidenti dostanou přidáno. Renta se jim může navýšit až dvojnásobně
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
5 způsobů, jak se zbavit břišního tuku: Od cvičení až po úpravu jídelníčku
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Město Dvaraka podle badatelů zničila mimozemská loď. Jakmile se jim ale teorie začala potvrzovat, vláda je zařízla