Podvodník z důchodkyně vymohl obrovské množství peněz. Do „nebeské banky“ během 9 let naposílala víc než 6 milionů Kč!

Seniorku napálil podvodník a vymámil z ní obrovské množství peněz. V telefonních hovorech se vydával za Boha či Pannu Marii.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V dnešní době plné sociálních sítí a mobilních telefonů se objevuje stále více podvodníků, kteří se snaží různými způsoby přijít k penězům. Nejčastěji si tito záškodníci vybírají staré a důvěřivé, někdy trochu pomatené seniory, které není tak těžké podvést. Ve většině případů z nich lze také vymámit spoustu peněz a mnohdy i veškeré úspory. A právě jeden takový případ právě řeší španělský soud.

V telefonu se jí ozval sám Bůh a Panna Marie

Noční můra nicnetušící starší ženy jménem Esperanza začala někdy v roce 2014. Právě tehdy měla dle vyšetřovatelů poprvé zvednout telefon a ve sluchátku uslyšet Boží hlas. Ten využil její důvěry a silné víry v Boha. Nejprve jí mluvčí na druhé straně aparátu vyhrožoval přízrakem nehod a neštěstí, které by ji a její rodinu mohly potkat. Poté mluvil o záchraně, již přinesou její modlitby a oběti.

Podvodník se nejčastěji vydával za Boha nebo Pannu Marii a jak se později ukázalo, ve skutečnosti se jednalo o seniorčina souseda, který využil své znalosti jejích rodinných poměrů, aby ji ještě účinněji přesvědčil o své vševědoucnosti ohledně její minulosti a budoucích událostí. Navíc věděl, že žena trpí náboženskými mystickými přeludy. Esperanza byla totiž přesvědčena, že se stala Boží vyvolenou, a tak ji v telefonu výzvy svatých nepřekvapily.

Nyní je případ u soudu a muži hrozí vězení

Celý případ se nyní dostal k soudu, a jak vyplývá ze spisu, celá procedura trvala pět let, během nichž měl muž přesvědčit svou starou sousedku k pravidelným platbám na účet tzv. nebeské banky. Esperanza věřila, že peníze jdou přímo na Boží účet v nebi a byla přesvědčena, že si díky těmto úsporám postaví dům v ráji. Celá záležitost vyšla najevo, až když rodinní příslušníci ženy zjistili, že jí zmizely peníze z účtu a že si tato doposud skromně žijící dáma vzala dva bankovní úvěry.

smutná babička iZdroj fotografie: Depositphotos

Muž je nyní obžalován z toho, že záměrně využil ženina pokročilého věku a její pomatenosti a vymohl z ní v přepočtu více než 6 miliónů korun. Obžalovaný soused ale vše rázně popírá. Dle nasbíraných důkazů mu však hrozí až 8 let vězení, protože bylo zaznamenáno několik telefonních hovorů, při nichž se muž vydával za svaté. Na několika nahrávkách je slyšet, jak žádá seniorku o zaslání peněz na účet do „nebeské banky“. Navíc ženě doporučil, aby byla diskrétní, a pokud by něco řekla svým dětem, zabije je.

Co říkáte na tento případ?

Zdroj: Fakt
Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Zobrazit další články