Kolemjdoucí slyšeli pláč, který vycházel z popelnice. Přivolaní policisté nemohli uvěřit svým očím

Dvojice teenagerů, která vyhodila novorozence do odpadků, toho má na svědomí víc. Krutě se v minulosti zbavili už jednoho dítěte. Trest, který vyfasovali u soudu, je šokující.

Pytle s odpadky v popelnici i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Většina nastávajících rodičů se nemůže dočkat, až se jim miminko narodí. Nepatří k nim ale dvojice teenagerů, jejichž děsivý příběh šokoval celé Nizozemsko. Svého právě narozeného dítěte se totiž zbavili krutým způsobem. Prostě ho vyhodili mezi odpadky do kontejneru. Při vyšetřování odporné kauzy vyšlo najevo další hrůzostrašné tajemství. Pár už jedno miminko v minulosti zabil a jeho bezvládné tělíčko zakopal na zahradě.

Z odpadků vylovili podchlazené miminko

Mrazivý příběh začal v únoru 2021 celkem nenápadně. Jeden z obyvatel domu na náměstí Meernhof v jihovýchodní části Amsterdamu vyhazoval odpadky a zaslechl podivné zvuky vycházející z podzemního kontejneru. Zavolal na policii a spustila se záchranářská mašinérie. Ke zděšení všech hasiči vylovili z odpadků tašku s podchlazenou plačící jednodenní holčičkou. Naštěstí byla živá. Záchranáři ji převezli do nemocnice, kde se její stav začal postupně zlepšovat.

V souvislosti s případem zatkla policie o několik dní později dva tehdy sedmnáctileté teenagery, kteří potvrdili, že jsou rodiči holčičky. Právní zástupce podezřelého mladíka Gerald Roethof podle nizozemského serveru NLTimes řekl, že se oba domnívali, že jejich holčička zemřela při porodu. Nevěděli, co mají dělat, zpanikařili a miminka se zbavili, podobně jako žena, o které jsme psali v DámskémDeníku. Z vyšetřovací vazby byli následně propuštěni na svobodu. Ale ne na dlouho.

Vyšetřování odhalilo další děsivou věc

V rámci rozsáhlého vyšetřování totiž policie podle amsterdamského deníku Parool narazila na podezřelé zprávy v telefonech obou mladistvých a pojala podezření, že mohli spáchat i další trestný čin. Nakonec strážci zákona odhalili další děsivé tajemství. Podezřelá už jedno dítě porodila v prosinci 2019. Bylo donošené a žilo pouhý den. Jeho ostatky zabalené v žluté nákupní tašce policie objevila pohřbené na zahradě domu, v němž dívka bydlela. Dvojice byla znovu zadržena.

soudce a kladívko iZdroj fotografie: Pexels

Po dvou letech od nalezení novorozené holčičky v kontejneru se případ dvou mladistvých, kterým je v současnosti už dvacet let, dostal před soud. Byli obžalováni z vraždy a pokusu o vraždu. V rámci procesu, který skončil 3. října šokujícím rozsudkem, u soudu zaznělo, že v obou případech šlo o úmyslný trestný čin. V době spáchání vraždy a pokusu o ni však byli oba pachatelé nezletilí. Soud proto každého odsoudil k  pouhým 15 měsícům odnětí svobody.

Co říkáte výši trestu, který soud nad dvojicí vynesl?

Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Zobrazit další články