Petr Janda o těžké životní situaci: Ztráta manželky a syna ho srazila na kolena. S dcerou Martou se snažili nehroutit

Petr Janda podal nedávno médiím upřímnou zpověď o tom, jak se s dcerou Martou vyrovnávají s největší tragédií v jejich životech. Zpěváka navždy opustila manželka i syn.

i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Legenda české rockové scény Petr Janda to v posledních letech neměl lehké. Vážná nemoc, rakovina, mu postupně vzala syna Petra i milovanou manželku Janu. S dcerou Martou se společně museli naučit žít po této tragédii a on se nyní s novináři podělil o to, jak se jim to daří. Přiznává ale, že nic těžšího nikdy v životě nezažil.

Měl pořád naději

Jeho lásce, ženě Janě, diagnostikovali lékaři rakovinu vaječníků v roce 1989. Okamžitě začala docházet na chemoterapie a její stav se začal zlepšovat. Petr Janda proto neztrácel naději. „Tehdy jsem si vydechl, že se asi z toho dostane a všechno bude lepší,“ povzdechl si. Jenže pak přišel krutý zlom. Léčbu začala odmítat a místo toho se obrátila na léčitele s pochybnou pověstí, což její stav rapidně zhoršilo.

Zbývaly mu dva roky

Aby toho nebylo málo, jeho syna Petra Jandu mladšího našli třesoucího se a s pěnou u úst. Krátce poté mu zjistili vážný nádor na mozku a otřesenému otci sdělili, že má jeho syn jen dva roky života. Petr pak žil ještě více než deset let a stihl dokonce mít dvě děti a svatbu. Nakonec ale zákeřné nemoci opravdu podlehl, navzdory všem snahám lékařů.

Bolest nezmizela

„S Martou jsme prožili asi nejkrutější roky, jaké může otec s dcerou prožít. Období, kdy mi umíral syn a jí bratr, mně manželka a jí máma, nás velmi poznamenalo. Je těžké, aby dva lidé unesli takovou silnou ztrátu. Bolest je stále v nás, i když už od jejich smrti uteklo hodně let. Nepřejde den, abych si nevzpomněl na všechno, co se nám s Martou přihodilo a čím jsme si museli projít,“ uvedl pro deník Plus 7 dní Petr Janda.

iZdroj fotografie: Pixabay

Léčí je ticho

Zpěvák také řekl, že se o tragédii snaží příliš nemluvit a v myšlenkách se k ní nevracet, i když je to samozřejmě velmi náročné. Léčí je společné ticho, které je sbližuje a pomáhá jim se se vším vyrovnat. Oba jsou si vzájemně velkou oporou a Petr Janda na adresu Marty nešetří chválou. „Často si říkáme, co pro sebe navzájem znamenáme. Marta je jednoduše úžasná dcera, ale i skvělý člověk. Nade vše si jí vážím, obdivuji i její zpěv a celou tvorbu.“

Jakou píseň Petra Jandy posloucháte nejraději?

Zdroj: Blesk
Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Surfinie ocení hnojivo z banánové slupky. Vlastnostmi se může rovnat chemickým přípravkům
Události247.cz
Události247.cz
Bývalí čeští prezidenti dostanou přidáno. Renta se jim může navýšit až dvojnásobně
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
5 způsobů, jak se zbavit břišního tuku: Od cvičení až po úpravu jídelníčku
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Město Dvaraka podle badatelů zničila mimozemská loď. Jakmile se jim ale teorie začala potvrzovat, vláda je zařízla